Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Design Pomaga! - Manifest Designu

Autor wpisu: pmf
Data publikacji: 25.02.2013

Design często kojarzy się jedynie z funkcją estetyki. Tymczasem jest do proces rozwiązywania problemów użytkowników, czyli nas wszystkich. Siłę oddziaływania designu możemy uświadomić sobie prostą konstatacją, że praktycznie wszystko, co nas otacza jest zaprojektowane. Manifest Designu to inicjatywa, która zmierza do jak najlepszego wykorzystania potencjału designu dla zwiększania jakości naszego życia i konkurencyjności gospodarki.

Manifest Designu to inicjatywa Zamku Cieszyn, która ma na celu lepsze wykorzystanie możliwości, jakie daje design dla poprawy jakości życia i pobudzania wzrostu gospodarczego. Został oficjalnie zaprezentowany na 8. Bardzo Mądrych Urodzinach Zamku Cieszyn, 1 lutego 2013 i od tego czasu zbiera kolejne podpisy poparcia. Powędrował już na ręce Prezydenta RP, Pani Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Moniki Smoleń oraz przedstawicieli parlamentarzystów. W planach są kolejne spotkania w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Ministerstwie Gospodarki. Przewidujemy także zorganizowanie spotkania-dyskusji nad założeniami polityki innowacyjności przez design.
O dalszych losach Manifestu Designu będziemy informować na jego stronie na portalu Facebook. Na stronie, oprócz wydarzeń związanych z samym Manifestem, publikowane będą treści związane z politykami designu, sposobami jego wsparcia, wydarzeniami dotyczącymi tematyki designu oraz różnorodnymi rozwiązaniami kwestii poruszonych w Manifeście.
Chcemy by strona była także platformą wymiany pomysłów, które przyczynią się do ożywienia dyskusji nad stworzeniem polityki innowacyjności przez design.
Zapraszamy do dyskusji i wsparcia Manifestu Designu.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj