Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves 2013

Autor wpisu: artmovesfestival
Data publikacji: 30.05.2013

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Sztuki na Bilbordach Art Moves 2013!

Zaproszenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych osób, artystów, studentów. Udział w konkursie jest bezpłatny.
 

Zaproszenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych osób, artystów, studentów. Udział w konkursie jest bezpłatny.
10 najlepszych prac, wyłonionych przez międzynarodowe jury zostanie pokazanych na bilbordach w przestrzeni miejskiej Torunia we wrześniu/ październiku 2013. Autor najlepszej pracy otrzyma Główną Nagrodę w wysokości 7000 PLN. Prace można nadsyłać do dnia 22.07.2013 do godz. 24:00 drogą elektroniczną na adres: artmoves(at)tlen.pl


Konkurs jest częścią 6 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves.

Praca konkursowa ma być twórczą wypowiedzią artystyczną, nawiązującą do konkursowego hasła, które w tym roku brzmi: „Wspólnota czy jednostka? Wsparcie czy kontrola?”

Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Od tysięcy lat ludzie żyli we wspólnotach. Wspólnota pomagała jednostkom przetrwać i od wspólnoty w zasadniczym stopniu zależał los jednostki. Równocześnie jednostka, współtworząc wspólnotę, wpływała na los społeczności. To dzięki wspólnemu wysiłkowi członków plemienia udawało się upolować zwierzynę czy odeprzeć wrogów – jednostka nie dałaby rady samodzielnie przetrwać w ówczesnym świecie.
Jednak obecnie, wraz ze zmianami społecznymi, technologicznymi i ekonomicznymi oraz w obliczu współczesnego indywidualizmu ta współzależność między jednostką a wspólnotą nie jest już taka oczywista. Co współcześnie jest ważniejsze: jednostka czy wspólnota? Czy jesteśmy w stanie żyć całkowicie niezależnie, poza wszelkimi wspólnotami? Czy wspólnoty, zarówno te duże – państwowe czy etniczne, jak i te małe – sąsiedzkie, koleżeńskie, rodzinne są aktualnie w stanie kryzysu?
Czy możemy funkcjonować jako niepowiązane ze sobą jednostki, bez trwałych więzi i wspólnej tożsamości? A co, jeśli nie jest to możliwe? Jak zbudować wspólnotę, by dawała możliwość rozwoju poszczególnym jednostkom? Czy wspólnota powinna wspierać czy też kontrolować jednostki? Czy z kolei jeden człowiek ma prawo kontrolować całą wspólnotę? Jak odnaleźć równowagę? Na jakich zasadach zbudować globalną wspólnotę ludzką, byśmy wszyscy razem mogli w niej funkcjonować? Co jest ważniejsze: Wspólnota czy jednostka? Wsparcie czy kontrola?

Więcej informacji o Konkursie i Festiwalu można znaleźć na: www.artmovesfestival.org
i na naszym facebooku: www.facebook.com/pages/Art-Moves-Festival/222833667733103
 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj