Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Wakacyjny konkurs na Mapie Kultury.

Data publikacji: 09.07.2013

Wakacje to dziś pojęcie względne – już tylko nieliczni spędzają ten czas na błogim lenistwie. Coraz częściej znajdujemy sobie coś ciekawego do zrobienia na czas wolny od nauki i pracy - może to być wolontariat podczas letniego festiwalu lub udział w ciekawym projekcie. Jeśli jeszcze nie macie planów na najbliższe dwa miesiące a pasjonuje Was kultura, szczególnie w wydaniu lokalnym – Mapa Kultury poleca konkurs tematyczny na wpis (artykuł, reportaż).

Pierwszy temat dotyczy „Rozmowy”. Zachęcamy Was do przeprowadzenia wywiadu na przykład z: dziadkiem, babcią, rodzicem, którzy pamiętają co ciekawego, kulturowego działo się w Waszej okolicy w ich czasach, jak spędzali kulturalnie wolny czas? Może wspólnie odkryjemy, że kiedyś w prawie każdej miejscowości było kino i miejsce potańcówek z muzyką na żywo? A może znacie kogoś, kto animuje życie kulturalne w Waszej okolicy – organizuje ciekawe spotkania, zachęca innych do udziału w kulturze? Zapytajcie takie osoby o to, co je motywuje do działania, jakie były początki ich działalności, co polecają innym? Takie rozmowy chętnie opublikujemy, bo są źródłem inspiracji ale też prezentują ten czynnik, który buduje Mapę Kultury i który doceniamy – Ludzi! Z pewnością przydadzą się Wam wskazówki Mariusza Szczygła - o tym, jak przeprowadzić wywiad.


Temat drugi to „Miejsca kulturowej mocy”. Szukamy miejsc, do których chodzicie, by  naładować się pozytywną, kulturową energią. Podzielcie się z innymi dobrym adresem, pod którym poznajecie, doświadczacie i spotykacie się z kulturą. Temat bez ograniczeń – to może być kino, klub, kawiarnia, biblioteka… itd. Może uda Wam się porozmawiać z twórcami tych miejsc albo dotrzeć do ich historii.
Przyłączcie się do oddolnej digitalizacji dziedzictwa kulturowego, spróbujcie się w dziennikarstwie społecznym i pokażcie to, co Was interesuje na naszym ogólnopolskim portalu.


W konkursie nagradzamy Wszystkich, którzy dodadzą do 26 sierpnia br. autorski wpis (nie będący kopią czyjegoś tekstu), który będzie opatrzony zdjęciem i dodany przez nasz formularz na stronie („dodaj wpis”) – tym razem będzie to torba, pendrive lub publikacja wydana przez Narodowe Centrum Kultury. Dodatkowo w każdy poniedziałek (czyli 15.07, 22.07, 29.07, 5.08, 12.08, 19.08, 26.08) będziemy ogłaszać zwycięzcę nagrody specjalnej - Pakietu Książek, którego redakcja wybierze spośród dodających wpis w poprzedzającym tygodniu*.


W najbliższy poniedziałek do wygrania ciekawa książka wydana przez NCK i Fundację Bęc Zmiana – „Ludowość na sprzedaż” Piotra Korduba, „O montażu w filmie” Lidii Zonn i „Fausteria” Wojciecha Szyda.

                                            

 

 

*redakcja zastrzega sobie możliwość niewyłonienia zwycięzców w poszczególnych tygodniach.

 

 

Regulamin konkursu „Współczesna Mapa Kultury”.
Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury, właściciel portalu mapakultury.pl.
1.W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani użytkownicy portalu mapakultury.pl. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
2.Konkurs trwa od 9 lipca do 26 sierpnia. Konkurs polega na umieszczaniu wpisów tematycznych na portalu. Wpisy muszą spełniać warunki:
a. zawierać autorskie teksty, mogące bazować na źródłach i cytatach, które należy podać w bibliografii,
b. zawierać min. 1600 znaków (ze spacjami),
c. muszą być opatrzone zdjęciem, publikowanym bez naruszenia praw autorskich (zamieszczanie zdjęć na licencji CC wymaga podania źródła i autora),
d. muszą być opatrzone dopiskiem „Konkurs” na końcu tekstu.
3. Każdy dodający wpisy konkursowe otrzymuje upominek: torbę, pendrive lub publikację.
4. W dniach 15.07, 22.07, 29.07, 5.08, 12.08, 19.08, 26.08 redakcja wybierze autora wpisu dodanego w poprzedzającym tygodniu, który otrzyma Pakiet Książek.  Tytuły książek będą zamieszczane na stronie mapakultury.pl. Redakcja zastrzega sobie możliwość niewyłonienia zwycięzcy w poszczególnych tygodniach. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny lub rzeczowy.
5. Zwycięzca jest zobowiązany do podania organizatorowi danych personalnych, niezbędnych do przesłania nagrody.

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj