Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Westival Sztuka Architektury

Autor wpisu: pkaluzna
Data publikacji: 22.10.2013

Made in... Architektura narodowa? Czy w zglobalizowanym świecie jest miejsce dla architektur narodowych? Jaka jest tożsamość naszej architektury? Czy istnieje architektura polska? Odpowiedzi na te pytania poszukają architekci podczas 7. edycji festiwalu Westival Sztuka Architektury w Szczecinie w dniach 25-27 października.

WESTIVAL Made in… – architektura narodowa? będzie próbą zdefiniowania architektury narodowej – w sensie uniwersalnym, ale poprzez kontekst Polski i Szczecina – także próbą szukania architektury polskiej – jej cech, (stylu?), pragnień, przykładów oraz sensu istnienia – bo może nie potrzebna nam wcale „polska architektura”.

Pragniemy by WESTIVAL stał się polem badawczym współczesnych architektur narodowych, by był znaczącym forum wymiany myśli dotyczących najistotniejszych kwestii związanych z architekturą. Wierzymy, że „narodowość” w architekturze to jeden z istotnych kluczy do powrotu do świata wartości.

Westival w naszym wydaniu – to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, które może stać się w kolejnych edycjach jedną z najbardziej poważanych imprez architektonicznych w Europie Środkowej.

Goście specjalni tegorocznej edycji: Filip Springer, Jadwiga Kocur, Robert Konieczny, Ewa P. Porębska, Katarzyna Krakowiak, Alberto Veiga, Tomasz Konior, Hugon Kowalski, Krzysztof Ingarden, Zalewski Architecture Group.

Program wydarzeń:

- WYSTAWA GŁÓWNA 25.10 –17.11.2013
Trafostacja Sztuki, ul. Św. Ducha 4
- WYSTAWA GRA W KOLORY
BRAMA Jazz Cafe, pl. Hołdu Pruskiego 1
- WYKŁADY 26.10.2013
Książnica Pomorska, ul. Podgórna 15/16
- KINO WESTIVALOWE
Český film – kino-kawiarnia
al. Jana Pawła II 3
- WYSTAWA BDA–SARP
galeria Architektów FORMA,
Wydział Budownictwa i Architektury ZUT
ul. Żołnierska 50
- WARSZTATY STUDENCKIE
- WYCIECZKI
- IKONY SZCZECINA
- MARATON MŁODYCH PRACOWNI
- KONCERT ZESPOŁU THE PLOY

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj