Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Strefa52 - zaproszenie na rezydencje menadżerskie

Autor wpisu: beinspiro
Data publikacji: 19.03.2014

 Dom Kultury INSPIRO w Podłężu serdecznie zaprasza animatorów, pracowników domów kultury, studentów i absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych pracą w placówkach kultury na dwumiesięczne rezydencje menadżerskie, które odbędą się w ramach projektu Strefa52.

Na kandydatów czeka 8 miejsc na płatnych rezydencjach menadżerskich w INSPIRO. Będziecie mieli możliwość pracy i nauki z wynagrodzeniem i budżetem, który zapewni realizację waszych autorskich pomysłów.

 Czy marzyliście kiedyś o prowadzeniu domu kultury? Czy chcieliście stworzyć miejsce przyjazne ludziom, inspirujące? Może chcecie spełniać własne i innych marzenia? Stwarzać możliwości rozwoju zainteresowań, pogłębiania wiedzy, swobodnej ekspresji, tworzyć ambitne, otwarte i piękne miejsca?

Jeżeli tak – czekamy na Was!

Dom Kultury INSPIRO w Podłężu serdecznie zaprasza animatorów, pracowników domów kultury, studentów i absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych pracą w placówkach kultury na dwumiesięczne rezydencje menadżerskie, które odbędą się w ramach projektu Strefa52.

NADSYŁANIE APLIKACJI (10 – 31 marca)

Już dzisiaj możecie wypełnić formularz aplikacyjny; rozwiązać temat pracy wstępnej „Możliwe/Niemożliwe” i podać nam swoje podstawowe dane. Aplikacje wysyłać możecie do końca marca.

ROZMOWY KWALIFIKACYJNE (3 – 7 kwietnia)

Autorzy najciekawszych rozwiązań tematu zostaną zaproszeni do krótkiej rozmowy za pośrednictwem internetu

OGŁOSZENIE WYNIKÓW (10 kwietnia)

Na kandydatów czeka 8 miejsc na płatnych rezydencjach menadżerskich w INSPIRO. Będziecie mieli możliwość pracy i nauki z wynagrodzeniem i budżetem, który zapewni realizację waszych autorskich pomysłów.

START PIERWSZEJ TURY (23 kwietnia), DRUGIEJ TURY (23 czerwca), TRZECIEJ TURY (25 sierpnia), CZWARTEJ (20 października)

Dwa miesiące rezydencji, podzielone będą na dwie części. W czasie pierwszej – poznawczej, będziecie mieli okazję przyglądnąć się dokładnie temu, jak działa pierwszy w Polsce dom kultury zarządzany przez stowarzyszenie. Poznacie społeczność INSPIRO i będziecie mieli okazję odkryć tajemnicę tego miejsca, sekret niezwykłego zaangażowania lokalnej społeczności, odpowiedź na pytanie – jak czynić rzeczy niemożliwe – możliwymi? Czekać Was będzie 16 dni pracy z Beatą i Maćkiem, twórcami INSPIRO. Poruszycie wiele istotnych zagadnień dotyczących domów kultury, spróbujecie nawet stworzyć model idealnego domu kultury. Udostępniona Wam będzie platforma internetowa, na której dzielić się będziecie mogli codziennymi doświadczeniami i odkryciami. Pojawiać się na niej będą także teksty znakomitych ekspertów – socjologów, architektów, pedagogów, przedstawicieli instytucji kultury.

W drugiej części rezydencji, będziecie mieli okazję zrealizować własne, autorskie projekty. Ta część pobytu w Podłężu będzie testem dla wypracowanych modeli i otrzymanych narzędzi. Staniecie się koordynatorami własnych projektów, skierowanych do różnych grup społecznych i realizowanych w strefie eksperymentu, obejmującej zarówno dom kultury, jak i przestrzeń publiczną. Efekty współpracy zostaną opracowane w atrakcyjny wizualnie sposób i zamieszczone na platformie internetowej, gromadzącej przykłady dobrych praktyk oraz innowacyjnych metod prowadzenia nowoczesnego domu kultury.

“Dom kultury, czyli partycypacja w praktyce” – KONFERENCJA (7-8 czerwca)

Drugi weekend czerwca będzie okazją do spotkania i rozmowy ze znakomitymi ekspertami. W ramach konferencji odbędą się dwa panele dyskusyjne. W pierwszym, dotyczącym „domu kultury w kontekście infrastruktury i przestrzeni” skupimy się na angażowaniu lokalnej społeczności w proces projektowania architektonicznego, współuczestnictwie i współodpowiedzialności za przestrzeń, w której żyjemy, na projektowaniu uniwersalnym – dla wszystkich i z wszystkimi. W czasie drugiego panelu dotyczącego „domu kultury w kontekście tworzących go ludzi” porozmawiamy o domach kultury i modelach ich funkcjonowania, wyzwaniach stojących przed instytucjami użyteczności publicznej, uczesnictwie w życiu wspólnoty lokalnej, współtworzeniu instytucji kulturalnej ze społecznością i wspólnym zmienianiu świata.

PODSUMOWANIE PROJEKTU (12-13 grudnia)

W połowie grudnia spotkamy się ponownie w INSPIRO, aby porozmawiać o rezultatach Strefy52 i podsumować nasze wspólne doświadczenia.

 

______

 Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych INSPIRO
Partner: Misato i Gmina Niepołomice
Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury
Patronat medialny: Architektura MURATOR, Purpouse, Gazeta Niepołomicka

 

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj