Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Wesprzyj organizację wystawy "Etnografowie w terenie"

Data publikacji: 03.06.2014

Wesprzyj organizację wystawy "Etnografowie w terenie", chwytających za serce fotografii etnograficznych powstałych w latach 1950-80 w ramach działania Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Wesprzyj na http://polakpotrafi.pl/projekt/etnografowie

Czytaj i oglądaj na http://stofotografii.weebly.com/

 

Projekt wystawy "Etnografowie w terenie" z ramienia Fundacji Laboratorium Inicjatyw Międzykulturowych KEJ otrzymał w b.r. częściowe dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program Dziedzictwo Kulturowe - Kultura Ludowa). Głównym wykonawcą projektu jest Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej, w osobach Agaty Stanisz oraz Anny Weroniki Brzezińskiej. Wystawa jest integralną częścią projektu realizowanego przez UAM w Poznaniu, mającego na celu digitalizację wszystkich audiowizualnych zasobów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej pt. "Cyfrowe Archiwum im. Józefa Burszty" (także dofinansowany z MKiDN w ramach Promesy - Kolberg 2014).

Mimo tego dofinansowania, projekt nadal wymaga od organizatorów wielu działań fundraisingowych. Kosztorys realizacji profesjonalnej wystawy niestety wykracza poza otrzymane środki z grantu. Toteż wciąż poszukiwani są partnerzy (mecenasów, darczyńców, patronów), którzy mogliby nam pomóc w realizacji przedsięwzięcia. "Mamy nadzieję, że znajdziemy ich właśnie wśród Was - być może absolwentów IEiAK UAM, pasjonatów nie tylko etnograficznych klimatów, lecz także archiwalnej fotografii; badaczy; humanistów; regionalistów i propagatorów lokalności; osób, którym podobnie jak nam zależy na uwalnianiu i upublicznianiu tego, co powstało jako akademickie, lecz w rzeczywistości należy do nas wszystkich" - mówią organizatorzy.

"Liczymy na to, że z Waszą pomocą uda nam się zebrać brakujące środki na produkcję wystawy. Jeśli tak się stanie, dzięki Wam będziemy mogli: zakupić niezbędne materiały do montażu wystawy, wybudować specjalną skrzynię do transportu oraz przechowania wydruków wielkoformatowych (wystawa ma być powtarzalna i mobilna) a także transport".

Wystawa, celem większej popularyzacji tematu, ma być zorganizowana w Starym Browarze w Poznaniu.

  

  

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj