Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Cyfrowe Archiwum im. Józefa Burszty

Autor wpisu: AnWe
Data publikacji: 05.01.2015

W Cyfrowym Archiwum im. Józefa Burszty znaleźć można materiały audiowizualne gromadzone od lat powojennych w Archiwum Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM.

Zapraszamy do eksplorowania: http://cyfrowearchiwum.amu.edu.pl/

Archiwum zostało uruchomione w 2014 roku, by uczcić setną rocznicę urodzin wybitnego polskiego etnologa Prof. dr. Józefa Burszty.

Archiwum zawiera ponad 7 000 zdjęć wykonywanych przez pracowników i współpracowników Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM podczas prowadzonych przez nich badań terenowych. Najcenniejsze fotografie to te pochodzące z końca lat 50. XX wieku z Wielkopolski, a także kolekcja zdjęć i nagrań audio z lat 70. XX wieku z Afganistanu. Nie brakuje także dokumentacji życia codziennego mieszkańców łódzkiego, kieleckiego, rzeszowskiego, lubuskiego.

Dodatkowo na stronie Archiwum znaleźć można opowieści o badaniach terenowych, odnośniki do blogów prowadzonych obecnie przez studentów i pracowników realizujących projekty badawcze dotyczące m.in. przemian krajobrazu kulturowego na Podlasiu, funkcjonowania autostrady czy twórców ludowych.

O Prof. dr Józefie Burszcie

O archiwum

O wyprawach terenowych

Nasze zbiory

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj