Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Folk Film Festiwal - Festiwalu Filmów Wiejskich.

Data publikacji: 14.08.2015

Folk Film Festiwal - Festiwalu Filmów Wiejskich - to pierwszy w kraju oraz jeden z niewielu na świecie festiwal filmowy poświęcony tematyce ludowej. To już druga edycja, w zeszłym roku festiwal cieszył się dużym ogólnopolskim zainteresowaniem. To wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce w województwie Zachodniopomorskim w Gminie i Mieście Sianów w dniach 19-22 sierpień 2015 roku.

Wydarzenie pod naszym patronatem.


Pomysł na stworzenie festiwalu zrodził się z pasji do kina i naturalnej potrzeby promocji polskiej kultury ludowej, ale także z zainteresowania innymi dziedzinami sztuki. Folklor społeczności wiejskiej jest stale obecny w kinie polskim. Doczekał się nawet pokaźnej klasyki, którą w skromnej części pokazaliśmy podczas pierwszej edycji Folk Film Festiwal.

Główną ideą festiwalu jest przybliżenie polskiej wsi, w której tak wielu z nas odnajduje spokój, równowagę życiową oraz odpoczywa. Podczas festiwalu zaplanowany jest szereg atrakcji dla dzieci oraz dorosłych m. in. projekcja filmów i bajek o tematyce wiejskiej, koncerty oraz spektakle teatralne. Jedną z atrakcji będzie również spotkanie z aktorami polskich filmów i seriali: Piotr Królikowski („Ranczo”, „Na dobre i na złe”, „Dlaczego nie!”), Marek Siudym („Złotopolscy”, „Miś”, „Hela w opałach”), Jacek Kałucki („Barwy Szczęścia”, „Konopielka”, „Dekalog III”) oraz aktor, który był gościem ubiegłorocznej edycji Folk Film Festiwal Sylwester Maciejewski („Ranczo”, „Alternatywy 4”, „Miodowe Lata”).

Jednym z najważniejszych elementów podczas festiwalu jest międzynarodowy konkurs pt: „Kokofy”, który polega na nagraniu jednominutowego filmu o wsi – jeden film, jedna minuta, jeden temat. Konkurs skierowany jest do wszystkich zdolnych filmowców, amatorów, reżyserów. To zadanie nie jest łatwe, lecz do zdobycia są cenne nagrody.


ZAPOWIEDŹ KOKOFY 2015

Przesłanie prac oraz formularza zgłoszeniowego możliwe jest za pośrednictwem strony internetowej www.folkfilm.pl lub jeśli opcja przesłania za pomocą strony jest niemożliwa autor może dostarczyć film osobiście lub wysłać pocztą na nośniku zewnętrznym na adres organizatora, z adnotacją „jednominutówki”.
Adres:
Marek Jackowski
Centrum Kultury w Sianowie
Plac Pod Lipami 9
76-004 Sianów

W przypadku, gdy autor prześle film za pomocą poczty na nośniku zewnętrznym lub dostarczy go osobiście, konieczne jest również przesłanie/dostarczenie podpisanego formularza zgłoszeniowego w terminie nie przekraczającym 7 sierpnia 2015 roku ( decyduje data wpływu).

Przesyłanie filmów drogą elektroniczną na serwer, możliwe jest do 7 sierpnia 2015 roku.
Nagrody pieniężne:
I nagroda – 1500 zł,
II nagroda – 1000 zł,
III nagroda – 500 zł.

Więcej informacji na temat konkursu w regulaminie na stronie internetowej www.kokofy.pl


 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj