Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Święto polskiej spółdzielczości - 39. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Data publikacji: 20.08.2015

800 twórców ludowych i rzemieślników prezentujących polską i zagraniczną sztukę ludową, występy zespołów folklorystycznych, zespołów pieśni i tańca, warsztaty wytwarzania przedmiotów rękodzielniczych, nauka tańców ludowych - to wszystko od 13 do 30 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie.

Od 1972 roku Fundacja "Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło organizuje na krakowskim Rynku Głównym Targi Sztuki Ludowej. Biorą w niej udział artyści ludowi ze wszystkich regionów Polski, ale nie brakuje również twórców zagranicznych.

Ta jedna z największych plenerowych imprez spółdzielczych umożliwia wszechstronną prezentację ludowej twórczości artystycznej skutecznie promując rodzimy folklor. Twórcy nie tylko sprzedają swoje dzieła, można przyjrzeć się ich pracy, a nawet spróbować sił w samodzielnym wykonaniu glinianej miseczki czy wycinanki.

Organizatorzy zadbali także o część muzyczną wydarzenia, codziennie na rynku przewidziane są występy zespołów folklorystycznych, zespołów pieśni i tańca, można wziąć udział w warsztatach wytwarzania przedmiotów rękodzielniczych czy nauki tańców regionalnych.

 

https://www.facebook.com/cepelia.tsl

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj