Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

II edycja projektu „Kultura Dostępna w kinach"

Data publikacji: 20.08.2015

3 września rozpocznie się II edycja projektu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Dostępna w kinach”, w ramach której w każdy czwartek o godz. 18:00, w 36 kinach sieci Helios w całej Polsce oraz Kinie Iluzjon w Warszawie, odbywają się specjalne pokazy filmowe z biletami w cenie 10 złotych. W II edycji, która trwać będzie do końca 2015 roku, zobaczymy jeszcze 16 filmów, m.in.: „Body/Ciało”, „Dziewczyna z szafy”, „Bilet na księżyc”, „Pod mocnym aniołem”, „Psy”, „Obława” i „Pani z przedszkola”.


Projekt „Kultura Dostępna w kinach” rozpoczął się 30 kwietnia projekcją filmu „Ida”, a jego oficjalne ogłoszenie nastąpiło 16 kwietnia podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

Polskie hity kinowe

Do tej pory odbyło się 14 pokazów, w których uczestniczyło ponad 20 tys. widzów, którzy mogli zobaczyć takie filmy jak: „Jack Strong”, „Obywatel”, „Bogowie”, „Carte Blanche”, „Miasto 44”.

Tanie bilety do kina

Projekt „Kultura Dostępna w kinach” ma na celu przybliżenie polskiej sztuki filmowej szerokiemu gronu odbiorców. Szczególną uwagę zwracamy na seniorów i młodzież do 26 roku życia. Realizując projekt pragniemy zniwelować barierę w postaci wysokiej ceny biletów, która – jak wynika z naszych badań – stanowi dla tych grup poważną przeszkodę w dostępie do kina.

Partnerzy projektu

Partnerami projektu są: sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Against Gravity, Gutek Film i Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Portal kulturadostepna.pl

Informacje o projekcjach „Kultura Dostępna w kinach” są prezentowane na portalu kulturadostepna.pl, czyli pierwszej ogólnopolskiej wyszukiwarce darmowych i tanich wydarzeń kulturalnych. Serwis cieszy się coraz większą popularnością. Po pierwszym miesiącu działalności odnotowano 300 tys. odsłon.

Operatorem programu Kultura Dostępna w Kinach jest Narodowe Centrum Kultury. Więcej na www.kulturadostepna.pl.
 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj