Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Warszawskie Targi Książki Artystycznej

Data publikacji: 02.11.2015

Organizowane przez MoMa w Nowym Jorku NY Art Book Fair w tym roku obchodzi swoją dziesiątą rocznicę, a Warszawa w listopadzie tego roku zadebiutuje. Polska stolica dołączy do grona takich ośrodków kultury jak Nowy Jork, Tokyo czy Londyn, a to za sprawą Warszawskich Targów Książki Artystycznej, których gospodarzem jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej powstały z inicjatywy księgarni Bookoff i platformy promocji polskiego projektowania drukowanego Print Control. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w dniach od 27 do 29 listopada. Przestrzeń jest również nie bez znaczenia, ponieważ specjalnie na tę okazję MSN udostępni audytorium kultowego wśród mieszkańców Warszawy pawilonu Emilia.


To pierwsze na taką skalę wydarzenie w Polsce skupione wokół książek artystycznych oraz publikacji poświęconych sztuce, designowi, fotografii i architekturze. Targi mają charakter międzynarodowy - podczas pierwszej edycji zgromadzą ponad 40 wystawców, wśród których znajdą się najważniejsze wydawnictwa z Europy i Stanów Zjednoczonych, takie jak: brytyjski Phaidon, niemieckie Steidl i Gestalten czy amerykański Aperture. Nie zabraknie też książek wydawanych przez polskie galerie sztuki czy oryginalnych magazynów - wszystkie publikacje, które znajdą się na Targach, łączą wartościową treść z dopracowaną formą.

 

Targi to nie tylko święto estetyki, designu i druku, ale też szereg wydarzeń towarzyszących. Na odwiedzających czekają panele dyskusyjne, spotkania z artystami i wydawcami, warsztaty dotyczące self-publishingu oraz dwie wystawy - wystawa Fotograficzna Publikacja Roku 2015 oraz wystawa Print Control No. 4 poświęcona najlepszym polskim projektom drukowanym mijającego roku.


Warszawskie Targi Książki Artystycznej to wydarzenie darmowe i otwarte, zarówno dla branżowych specjalistów, jak i dla miłośników dobrze zaprojektowanych wydawnictw.

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj