Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Polskie legendy w obrazkach

Data publikacji: 09.11.2015

Jeśli wybieracie się niedługo na wycieczkę po Polsce i chcecie przed wyjazdem zainteresować dziecko miejscem, które będziecie zwiedzać, Legendy polskie dla dzieci w obrazkach to książka idealna. Najważniejsze polskie podania, przedstawione w obrazkach, z minimalną ilością tekstu. Dzięki temu, oprócz poszerzania wiedzy dziecka, książka skłania do myślenia, syntezy wydarzeń, stymuluje rozwój słownictwa i wyobraźnię.

Komu i jak udało się pokonać Bazyliszka? Skąd się wzięły toruńskie pierniki? Co stało się z Popielem i jego żoną? Jak powstała Warszawa? Kto pokonał Smoka Wawelskiego? Czego zażądała Złota Kaczka w zamian za bogactwo? Jakie święto wyprawił dla swego syna Piast Kołodziej i co z tego wynikło? Wszelkie obrazkowe odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w książce Legendy polskie dla dzieci w obrazkach.


Ta niezwykła książka stanowi nie tylko doskonałe wprowadzenie w świat polskich legend, ale także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego mądrego spędzania czasu. Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia legend, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach rozrysowanych bardzo szczegółowo i z dużym humorem przez Nikolę Kucharską.


Autorka książki – Nikola Kucharska jest grafikiem, ilustratorką i projektantką. Czyta wszystko - etykietki do szamponów, dzieła współczesne i klasykę literatury. Zbiera gumki recepturki, ptasie pióra i starocie. Hobbystycznie pisze opowiadania na starej maszynie do pisania. Jest posiadaczką dwóch kotów i kaktusa. Co ciekawe, na każdej stronie Legend polskich dla dzieci w obrazkach autorka ukryła właśnie swojego kota. Rysuje, szkicuje, maluje, robi logotypy i plakaty.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj