Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Niecodzienny Przewodnik po Olsztynie

Autor wpisu: joannat.wozniak
Data publikacji: 09.11.2015

W Olsztynie powstał przewodnik, który w założeniu miał być nieco inny niż dotychczasowe. "Niecodzienny Przewodnik po Olsztynie" prezentuje stolicę Warmii i Mazur od nieco innej, przewrotnej i mniej oczywistej strony. Obecnie czeka na wydanie, zbierane są środki na ten cel.

Autorkami przewodnika są dwie dziewczyny, które poznały się na studiach na ASP w Poznaniu, a aktualnie mieszkają i pracują w Olsztynie: Ula Marta Patalas - odpowiedzialna za projekt graficzny i skład oraz Joanna Tekla Woźniak - pomysłodawczyni projektu, autorka zdjęć i tekstów.

Olsztyn to nie tylko Wysoka Brama, Stary Rynek czy Park Podzamcze. Jak każde miasto ma on swoją alternatywną, mniej oczywistą, ale równie istotną stronę. “Niecodziennik Olsztyński” prezentuje nie tylko sztandarowe zabytki i najmodniejsze atrakcje sezonu. Pokazane zostały w nim także miejsca i inicjatywy warte, moim zdaniem, uwagi, pomimo iż nie cieszą się dużą popularnością, często znajdując poza głównymi szlakami zwiedzania.

Przewodnik ten nie ma stanowić konkurencji dla licznych publikacji kierowanych do turystów, ale być ich alternatywnym uzupełnieniem. Wierzę, że poprzez swoją nietypową formę może on zainteresować także mieszkańców Olsztyna chcących spojrzeć na swoje miasto w nieco bardziej kreatywny sposób.

Głównym wydawcą "Niecodziennego Przewodnika po Olsztynie" jest Stowarzyszenie Społczeno-Kulturalne Samograj z Olsztyna, na które został rozpisany projekt. To organizacja wspierana przez Samorząd Miasta Olsztyna, która w bieżącym roku zrealizowała już kilka udanych projektów - m.in. cykl warsztatów dla seniorów, koncerty, a nawet festiwal relaksu.

             

Przewodnik jest napisany, narysowany, złożony i gotowy do druku. Niestety, pomimo wsparcia Miasta, brak wystarczających środków na jego wydanie. Stowarzyszenie Samograj postanowiło zorganizować zbiórkę na zasadzie crowdfundingu. Aktualnie, środki można wpłacać na platformie Polak Potrafi. Za każde 30 zł lub więcej można otrzymać swój egzemplarz książki. Za większe datki przewidziano liczne upominki. Ewentualne dodatkowe środki zebrane w czasie kampanii zostaną przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Samograj.

Fan Page: https://www.facebook.com/Niecodziennik-Olszty%C5%84ski-845796555512474/timeline/

Blog: niecodziennikolsztynski.pl

Link do zbiórki: https://polakpotrafi.pl/projekt/niecodzienny-przewodnik?utm_source=projects

Projekt realizowany w ramach stypendium Rady Miasta Olsztyna, przyznawanego osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem oraz ochroną dóbr kultury.

Projekt realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.

Koordynacja: Joanna Tekla Woźniak 

  

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj