Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa czasowa "TEKSTEM I OBRAZEM. Reklamy i winiety firm włocławskich do 1939 r."

Data wydarzenia: 25.5-30.9.2012

W Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 (Oddział Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku) prezentowana będzie wystawa "TEKSTEM I OBRAZEM. Reklamy i winiety firm włocławskich do 1939 r.".

O tym, że nie sztuka wyprodukować, a sprzedać, wiedzieli już feniccy kupcy. Jednym z efektów rewolucji przemysłowej w XVIII i XX wieku była rosnąca konkurencja na rynku. Producenci, zwłaszcza wytwarzający na potrzeby masowego odbiorcy, i handlowcy zastanawiali się, jak dotrzeć do klienta i przekonać go do zakupu tego, a nie innego produktu. I wymyślili... reklamę. Z pomocą przyszedł im jedyny wówczas środek masowego przekazu, czyli prasa. Reklamowa moda szybko dotarła nad Wisłę, a łamy polskich gazet zapełniły sie ogłoszeniami.

Wystawa przedstawi formy promocji włocławskich zakładów, sklepów i instytucji w postaci reklamy prasowej, winiet na drukach firmowych czy fotografiach. Zgromadzone obiekty dadzą możliwość zapoznania się ze sposobami zachęcania do nabycia "jedynego, niezastąpionego, po cenie znacznie obniżonej" produktu, jaki był oferowany naszym przodkom. Świat włocławskiej reklamy, oprócz ciekawych opisów produktów, czy równie ciekawych przedstawień graficznych, pokazuje nam mapę zakładów, firm i sklepów różnych branż rozsianych w mieście, świadcząc o jego prężności na polu handlu i przemysłu.

Wystawie będzie towarzyszył katalog pod tym samym tytułem.

Data publikacji: 24.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
87-800 Włocławek, ul. Słowackiego 1a

Organizatorzy

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter