Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa czasowa "Malarstwo Zdzisława Szmidta (1935-2001)"

Data wydarzenia: 1.1-26.2.2012

W Zbiorach Sztuki we Włocławku przy ul. Zamczej 10/12 (Oddział Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku) prezentowana będzie wystawa czasowa "Malarstwo Zdzisława Szmidta (1935-2001)".

Wystawa monograficzna poświęcona twórczości Zdzisława Szmidta (1935 - 2001). Otwarta w 2011 r. w 10 rocznicę śmierci artysty ekspozycja  pokazuje szerokie spektrum tematów podejmowanych przez ciechocińskiego malarza oraz jego bogaty warsztat. Jako doskonały kolorysta, niezwykły symbolista i świetny obserwator był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jeden z najciekawszych i najbardziej aktywnych twórców pokazywał swoje prace na blisko 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Pierwsza i największa pośmiertna wystawa tak obszernie prezentująca malarstwo Zdzisława Szmidta. Prace  pokazywane na ekspozycji pochodzą z kolekcji rodziny artysty, zbiorów prywatnych, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Zgromadzone zostały najlepsze i najciekawsze dzieła, które w niezwykły sposób przedstawiają zarówno sztukę jak i samego twórcę, jego wrażliwość, talent i niepowtarzalny styl.

Data publikacji: 02.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
87-800 Włocławek, ul. Słowackiego 1a

Organizatorzy

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter