Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

48 Hour Film Project Warsaw 2013 - każdy może zostać filmowcem!

Data wydarzenia: 27.9-5.10.2013

Zbierz ekipę. Zarejestruj się. Nakręć film w 48 godzin. Pokaż swoje dzieło na wielkim ekranie. Zdobądź główną nagrodę i poleć do Hollywood na międzynarodowy finał!

W dniach 27 września - 5 października 2013 odbędzie się 3. edycja 48 Hour Film Project Warsaw. Na stronie 48hfpwarsaw.pl trwa rejestracja ekip chętnych do wzięcia udziału w pełnym adrenaliny filmowym weekendzie. Zasady konkursu wyjaśniamy pokrótce w zabawnym filmiku TUTAJ  

Zachęcamy do obejrzenia zwycięskich filmów z poprzednich edycji: 2011 oraz 2012

Nie trać czasu! Zarejestruj się już dziś!

Pomysł na konkurs zrodził się 12 lat temu w USA i od tego czasu odbyło się już ponad 700 edycji w 127 miastach na całym świecie. W ramach konkursu zarejestrowane ekipy mają 48 godzin na nakręcenie krótkiego (4-7 minut) filmu w oparciu o podany rekwizyt, bohatera i linijkę dialogu oraz wylosowany gatunek. Zgłosić może się każdy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Wszystkie zrealizowane filmy pokażemy na wielkim ekranie - w tym roku w pięknie odnowionym Kinie Iluzjon - gdzie publiczność ma możliwość wybrania swojego laureata. Dodatkowo 3-osobowe jury przyznaje nagrody w kilkunastu kategoriach wraz z najważniejszą: Najlepszy Film. Zwycięska ekipa edycji warszawskiej bierze udział w etapie międzynarodowym konkursu podczas festiwalu Filmapalooza w USA, gdzie walczy o nagrody w kilkunastu kategoriach, nagrodę pieniężną oraz możliwość pokazu swojego filmu podczas MFF w Cannes w ramach Short Film Corner. 

Tegoroczna edycja 48 HFP Warsaw będzie obfitować w niespodzianki, które zarejestrowanym uczestnikom pomogą w realizacji filmów: Firma Audio Network udostępni za darmo zasoby swojej fonoteki, a Fast Media daje 48% zniżkę na wybrany sprzęt filmowy. Partnerem trzeciej edycji jest również Mazovia Warsaw Film Comission, dzięki której miejscem planu zdjęciowego może stać się warszawski tramwaj bądź miejski autobus wybranej linii.

Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w warsztatach filmowych, które w tym roku skupią się na najsłabszych elementach projektów poprzednich edycji: reżyserii i scenariuszu. Partnerem strategicznym tegorocznego konkursu jest po raz pierwszy Filmoteka Narodowa, dzięki której projekcje zrealizowanych filmów odbędą się w pięknie odnowionym kinie Iluzjon. Sponsorem nagród rzeczowych - obiektywów VDSLR jest ich producent – firma Samyang.

Historia 48 Hour Film Project sięga roku 2001. Wtedy to producent z Waszyngtonu Mark Ruppert wpadł na szalony pomysł, żeby spróbować nakręcić film w ciągu 48 godzin. Zaangażował w to znajomych filmowców, którzy stworzyli własne zespoły i dołączyli do niego w tym eksperymencie. Po 12 latach 48 Hour Film Project może się pochwalić licznymi międzynarodowymi sukcesami z ponad 700 konkursami odbywającymi się co roku w miastach na całymświecie. Do tej pory najmniejsza drużyna składała się z jednej osoby, która wystąpiła równocześnie w roli scenarzysty, operatora kamery, reżysera, aktora i montażysty. Największa ekipa - utworzona w Albuquerque - składała się ze 116 osób i 30 koni! Przez te wszystkie lata w konkursie wzięło udział 25 000 drużyn, średnio 13-osobowych, co oznacza, że do tej pory filmy w ramach 48HFP kręciło około 325 000 osób z całego świata. W 2012 roku ponad 53 000 filmowców zrobiło blisko 4 000 filmów w 125 miastach na 6 kontynentach. Wśród nich byli uczestnicy warszawskiej i krakowskiej edycji tej imprezy.

Nie trać czasu! Zarejestruj się już dziś!

Data publikacji: 02.09.2013

Źródło: 48 Hour Film Project 2013

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Kino Iluzjon, Narbutta 50a

Organizatorzy

Fundacja Przestrzeń Filmowa

Agnieszka Sękowska 
Producent 48HFP 
tel. +48 600 913 518
e-mail: agnieszka@48hfpwarsaw.pl

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter