Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Premierowy pokaz serii dokumentalnej „Portrety wojenne" w kinie Iluzjon

Data wydarzenia: 2.9.2014

 Już w najbliższy wtorek, 2 września o 19.00, zapraszamy do kina Iluzjon na premierowy pokaz trzech spośród pięciu odcinków serii dokumentalnej, współprodukowanej przez Filmotekę Narodową, „Portrety wojenne”.

 

 Już w najbliższy wtorek, 2 września o 19.00, zapraszamy do kina Iluzjon na premierowy pokaz trzech spośród pięciu odcinków serii dokumentalnej, współprodukowanej przez Filmotekę Narodową, „Portrety wojenne”
.
Ideą produkcji jest prezentacja losów polskich bohaterów wojennych, którzy często już odeszli w zapomnienie. W Iluzjonie wyświetlone zostaną odcinki cyklu, dedykowane: Zdzisławowi Pacak – Kuźmirskiemu – zastępcy dowódcy i szefa operacyjnego Komendy Głównej AK "Osa-Kosa" (Organizacji Specjalnych Akcji Bojowych), Janowi Zumbachowi - asowi myśliwskiemu Polskich Sił Powietrznych na obczyźnie oraz Bronisławowi Hellwigowi – żołnierzowi batalionu Parasol, jednemu z najlepszych kierowców biorących udział w akcjach bojowych w okupowanej Warszawie.

 
„Portrety wojenne” stanowią wyjątkową pozycję wśród dokumentów opowiadających o bohaterach II wojny światowej. Do ich realizacji wykorzystano m.in.: archiwalne materiały ze zbiorów Filmoteki Narodowej, wywiady z ekspertami, oraz stylizowane na komiks kadry łączące nowoczesną technikę wprowadzania aktora do ręcznie rysowanej scenografii. Dzięki zastosowaniu tego filmowego zabiegu, twórcy uzyskali nietuzinkowy efekt wizualny (momentami przywodzący na myśl kadry rodem z „Sin City”), który z pewnością przypadnie do gustu szczególnie publiczności młodego pokolenia.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami „Portretów wojennych”, naszymi gośćmi będą: reżyserzy – Rafał Skalski i Tomasz Matuszczak, ilustrator - Michał Araszewicz, operator zdjęć - Jacek Kościuszko, animatorka - Agnieszka Boryczko oraz producenci - Katarzyna Sarnowska i Dawid Janicki.
Spotkanie poprowadzi dziennikarz radia PiN – Maciej Ulewicz.

Na kolejny seans zapraszamy 6 września o godz. 15.30

Szczegóły na www.iluzjon.fn.org.pl

Bilety na seans – 12 – 14 zł

Kino Iluzjon; ul. Narbutta 50 a; 02-536 Warszawa
Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl
 

 

 

Data publikacji: 28.08.2014

Źródło: www.iluzjon.fn.org.pl

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Narbutta 50A

Organizatorzy

Kino Iluzjon

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl
 

Galeria

Premierowy pokaz serii dokumentalnej „Portrety wojenne” w kinie Iluzjon
Premierowy pokaz serii dokumentalnej „Portrety wojenne” w kinie Iluzjon
Premierowy pokaz serii dokumentalnej „Portrety wojenne” w kinie Iluzjon
Premierowy pokaz serii dokumentalnej „Portrety wojenne” w kinie Iluzjon
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter