Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wieczór z kinem niemym w Krotoszynie - muzyka na żywo, zespół Czerwie

Data wydarzenia: 27.2.2015

Krotoszyńskie Kino 3D Przedwiośnie zaprasza na piątkowy wieczór (27 lutego br.) z kinem niemym. Pokażemy dwa filmy a do jednego z nich muzykę na żywo wykona zespół. Kup bilet za 15 zł i obejrzyj dwa bardzo dobre filmy.

Zapraszamy o godz. 18:00 na hiszpański melodramat fantasy pt. ŚNIEŻKA. Współcześnie nakręcony, inspirowany słynną baśnią braci Grimm film o córce znanego torreadora.

Mała dziewczynka o imieniu Carmen nigdy nie miała okazji poznać swojej pięknej, zmarłej przedwcześnie matki. Jej ojciec, niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony. Macocha z całego serca nienawidzi dziecka i pewnego dnia postanawia pozbyć się go raz na zawsze. Dziewczynce udaje się jednak uciec śmiertelnemu przeznaczeniu. Spotyka wesołą kompanię "małych torreadorów", którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko "Śnieżka". Carmen pragnie pójść w ślady ojca i - z pomocą nowych przyjaciół - stać się mistrzynią corridy. Zła macocha, kiedy dowiaduje się, że Śnieżka żyje, postanawia dokonać zbrodniczego dzieła…

Następnie o godz. 20:00 rozpocznie się projekcja amerykańskiego horroru fantasy pt. MUMIA w reżyserii Karla Freunda. Film powstał w 1932 r. a w jednej z głównych ról zagrał legendarny Boris Karloff. Do filmu muzykę na żywo wykona zespół CZERWIE.

W roku 1921 grupa brytyjskich archeologów pod przewodnictwem sir Josepha Whemple'a odkrywa mumię Imhotepa liczącą sobie 3700 lat. Kiedy jeden z młodych archeologów otwiera zwoje Thoth i odczytuje na głos ich zawartość, mumia ożywa. 10 lat później sir Joseph powraca w tamto miejsce ze swym synem Frankiem. Nie wiedzą, że mumia ukrywa się jako tajemniczy Egipcjanin Ardath Bay, który pomaga archeologom w odkryciu grobowca swej dawnej ukochanej. Następnie przy pomocy swych mocy sprawia, że jej duch wnika w ciało Helen Grosvenor. Kiedy sir Joseph umiera, Frank i dr Muller próbują odkryć źródło mocy Ardatha oraz wyzwolić Helen.

----------------------------

CZERWIE - niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansując muzycznie, potrafią zagrać i do tańca i do różańca. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki) w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region występami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju. Czerwie dały się już poznać m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach, Wrocławiu, Poznaniu i wielu innych miastach. Zagrali dotąd ponad 300 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych.

Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007), co jest w dorobku grupy najbardziej prestiżowym osiągnięciem. Sztukę wystawiono 50-krotnie w stolicy, była emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura, a zwieńczona pożegnalnym występem na PWST w Krakowie. Zespół zaproszono również do zagrania koncertu w programie „Poza kontrolą” w TVP Kultura, który reżyserował Xawery Żuławski.

W roku 2004 CZERWIE wydały album pt. "Padlina" m.in. z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka,Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego, producenci muzyki elektronicznej i wielu innych przyjaciół. W roku 2012 ukazała się najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta „Melanż”.

Data publikacji: 19.02.2015

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, Al. Powstańców Wielkopolskich 18

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury - Kino 3D Przedwiośnie

Robert Sokołowski / kierownik kina - kom. 504 237 923

 

Galeria

Wieczór z kinem niemym w Krotoszynie - muzyka na żywo, zespół Czerwie
Wieczór z kinem niemym w Krotoszynie - muzyka na żywo, zespół Czerwie
Wieczór z kinem niemym w Krotoszynie - muzyka na żywo, zespół Czerwie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter