Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

7. Solanin Film Festiwal 2015

Data wydarzenia: 19-23.8.2015

SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. Prezentujemy, nagradzamy i promujemy offowe filmy oraz ich twórców. 7. Solanin Film Festiwal odbędzie się w dniach 19-23 sierpnia 2015 roku w Nowej Soli.

 Solanin to już prawdziwy mocarny kulturysta, który "pakuje" wyłącznie kulturę i to dzięki niej ma tak ogromną siłę! Jednak, aby OFF miał MOC, zawsze potrzebni byli miłośnicy, pasjonaci i widzowie kina. Solanin wzywa Was po raz siódmy!

Ponownie stawiamy na nowatorskich amatorów i doświadczonych profesjonalistów. Czekamy na obrazy, które są szczere, mocne i bezkompromisowe. Takie, które zmuszają do refleksji, ale także takie, które w humorystyczny sposób ukazują codzienne problemy. Czekamy na formy fabularne, dokumentalne i animowane. Solanin Film Festiwal prezentuje KINO pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o których się dyskutuje, bowiem w nich tkwi MOC!

7. Solanin to podkreślenie idei konkursowych, które zostały wypracowane przez poprzednie edycje. Filmy będzie można zgłaszać w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. W ramach festiwalu odbędzie się:

Konkurs Niezależny
Konkurs przeznaczony dla samouków, amatorskich grup filmowych, studentów oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy bez dotacji państwowych i wielkich budżetów.
Konkurs Offowy
Konkurs przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, którzy realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.

Dodatkowo w sekcji Kina Lubuskiego pokażemy filmy twórców z woj. lubuskiego lub filmy, których akcja rozgrywa się w tymże województwie. Nowością będzie Konkurs OFF/ON-Line, w którym twórcy będą mogli wcześniej zaprezentować swoje filmy internautom, a oni zdecydują, jakie filmy pokażemy w Konkursach podczas 7. Solanin Film Festiwal 2015.

Z pośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, jury wybierze GRAND PRIX FESTIWALU. W poprzednich edycjach festiwalu w Jury zasiadali:

Jury 6. Solanin Film Festiwal 2014: Sandra Staniszewska, Rafael Lewandowski, Hubert Gotkowski i Olaf Deriglasoff.

Jury 5. Solanin Film Festiwal 2013: Anna Wieczur-Bluszcz, Jacek Braciak, Jacek Bławut, Adam Woronowicz i Piotr "Glaca" Mohamed.

Jury 4. Solanin Film Festiwal 2012: Joanna Kulig, Dorota Dąbrowska, Marian Dziędziel, Tymon Tymański.

Jury 3. Solanin Film Festiwal 2011: Natalia Rybicka, Przemysław Bluszcz, Eryk Lubos, Paweł Sala.

Jury 2. Solanin Film Festiwal 2010: Magda Różczka, Arkadiusz Jakubik, Janusz Chabior, Bodo Kox.

Jury 1. Solanin Film Festiwal 2009: Krzysztof Kiersznowski, Bartłomiej Topa, Grzegorz Lipiec.

Nagrodę honorową – MOCNEGO SOLANINA w 2012 roku otrzymał Wojciech Smarzowski, w 2013 Ryszard Bugajski, a w 2014 Marek Koterski. Nagrodę przyznajemy za mocne i bezkompromisowe kino. Również podczas 7. edycji przyznamy nagrody specjalne.

Nowa Sól siódmy raz stanie się miejscem, w którym będzie można zobaczyć najMOCniejsze polskie obrazy z 2014 i 2015 roku. Dodatkowo zaprezentujemy specjalne pokazy z naszych partnerskich festiwali: Cottbus Film Festiwal, 3Kino Praga, Neisse Film Festiwal z Zittau. Nie zabraknie także filmów docenianych na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: w Cannes, Wenecji, Berlinie i Sundance oraz nagradzanych Oscarami, Złotymi Globami oraz europejskimi nagrodami filmowymi. Wzorem ubiegłorocznych edycji Solanina, stawiamy duży nacisk na debaty o idei kina oraz spotkania z festiwalowymi gośćmi.

Solanin Film Festiwal to nie tylko promocja kina, ale także sportu i zdrowego trybu życia. Ponownie będziemy zachęcać fanów kina offowego do robienia fizycznej formy na 7. Solanina, a także zaprosimy fanów koszykówki do walki w II Solanin Streetball Cup 2015. Festiwal to również koncerty i imprezy muzyczne, wystawa sztuki alternatywnej - Solaninowa Galeria Bezdomnych oraz akcja Solanin Dzieciom w Parku Krasnala, w której to zaproszeni aktorzy i goście czytają bajki dzieciom.

7. SOLANIN FILM FESTIWAL to wydarzenie skupiające w jednym miejscu twórców profesjonalnych i amatorów, dla których nie jest istotny zysk komercyjny, ale radość z tworzenia kina, które ma w sobie prawdziwą siłę, a każda kolejna edycja Solanina pokazuje, że OFF TO MOC!!!

Organizator:
Stowarzyszenie Solanizatorzy
Współorganizator:
Nowosolski Dom Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miasto Nowa Sól
Powiat Nowosolski

Data publikacji: 04.03.2015

Źródło: Strona Festiwalu

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubuskie
Nowa Sól, Piłsudskiego 49

Organizatorzy

Stowarzyszenie Solanizatorzy

biuro.organizacyjne@solanin-film.pl 

Galeria

7. Solanin Film Festiwal 2015
7. Solanin Film Festiwal 2015
7. Solanin Film Festiwal 2015
7. Solanin Film Festiwal 2015
7. Solanin Film Festiwal 2015
7. Solanin Film Festiwal 2015
7. Solanin Film Festiwal 2015
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter