Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń

Data wydarzenia: 29.11.2014

Zaproszenie na spektakl czarnego teatru kończący w Toruniu program „Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" zrealizowany przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.

29 listopada br. o godzinie 12.30 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu przy ul. Szpitalnej 8, odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Na morza dnie” przygotowane przez wychowanków toruńskiego domu dziecka „Młody Las” wspólnie z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W wydarzeniu weźmie udział Elżbieta Olszewska, Dyrektor Programowy Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” i zarazem pomysłodawczyni programu „Generacje – Kreacje”. Spektakl stanowi podsumowanie wielomiesięcznego projektu mającego na celu integrację pokoleń, który w 2014 r. Fundacja zrealizowała w trzech miastach: Toruniu, Łodzi i Krakowie. 

Prowadzona od kilku lat inicjatywa pn. „Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" ma na celu integrację dwóch społecznie marginalizowanych grup, międzypokoleniowy przepływ kulturowy oraz przygotowanie dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetów III Wieku do zaangażowania się w życie społeczne i kulturalne. W ramach bieżącej edycji programu w Toruniu uczestnicy projektu brali razem udział w warsztatach plastycznych, multimedialnych, muzycznych oraz teatralnych.

Dzięki wspólnym zajęciom, w tym także wyjściom do teatru i muzeum, dzieci i seniorzy stworzyli autorski spektakl w konwencji czarnego teatru, do którego samodzielnie wykonali scenografię i w którym wszyscy wystąpią. Jestem przekonana, że formalny koniec „Generacji – Kreacji” będzie początkiem trwałych przyjaźni pomiędzy wychowankami domu dziecka a seniorami – mówi Barbara Rogalska, koordynatorka toruńskiej edycji projektu i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Serdecznie zapraszamy na spektakl!

Projekt „Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz grupy Lotos.

Więcej informacji o projekcie: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/generacje-kreacje

Data publikacji: 25.11.2014

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, Szpitalna 8

Organizatorzy

Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

Galeria

Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter