Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"

Data wydarzenia: 11.12.2014

Zaproszenie na spektakl kończący w Łodzi wielomiesięczny program „Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" zrealizowany przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

11 grudnia br. o godzinie 12.00 w Jagiellońskim Ośrodku Kultury
w Łodzi
przy ul. Wspólnej 6, odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Podróż” przygotowane przez wychowanków Domu Dziecka nr. 4 i Domu Dziecka nr. 9 w Łodzi wspólnie z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Domu Dziennego Pobytu i niezrzeszonymi. Spektakl stanowi podsumowanie wielomiesięcznego projektu mającego na celu integrację pokoleń, który w 2014 r. Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” zrealizowała w trzech miastach: Łodzi, Krakowie i Toruniu.


Prowadzony od kilku lat program pn. „Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" ma na celu integrację dwóch społecznie marginalizowanych grup, międzypokoleniowy przepływ kulturowy oraz zachęcenie dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetów III Wieku do zaangażowania się w życie społeczne i kulturalne. W ramach bieżącej edycji programu w Łodzi uczestnicy projektu brali razem udział w warsztatach plastycznych, multimedialnych, muzycznych oraz teatralnych.
 

Nigdy nie myślałam, że będę mogła coś zrobić dla dzieci z Domu Dziecka. Wychowałam się w takim miejscu i nie wspominam tego okresu dobrze. Wydaje mi się, że wiem, jak pomóc takim dzieciom i robiąc to, jednocześnie pomagam sobie. Na warsztatach dużo się dzieje. Tworzenie jest trudne, ale daje wielką satysfakcję i odwagę – mówi pani Iwona, jedna z uczestniczek projektu.
 

Z mojej perspektywy seniorzy i dzieci stali się jedną wielką rodziną. Relacje, które ze sobą wytworzyli, stały się dla nich źródłem uśmiechu, radości, ale i akceptacji, szacunku oraz bezpieczeństwa – podsumowuje Barbara Baklińska, koordynatorka łódzkiej edycji „Generacji – Kreacji” i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
 

Chciałabym, aby panie seniorki wyjeżdżały z nami na wakacje – dodaje dwunastoletnia Magda z Domu Dziecka, uczestniczącego w projekcie.

 

Serdecznie zapraszamy na spektakl!

Projekt „Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Grupy Lotos.
 

Data publikacji: 02.12.2014

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: łódzkie
Łódź, Wspólna 6

Organizatorzy

„Cała Polska czyta dzieciom"

Galeria

"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"
"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"
"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"
"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"
"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter