Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XVI Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej

Data wydarzenia: 8-20.7.2013

Praktyczne i teoretyczne zajęcia Szkoły poświęcone są zagadnieniom związanym ze śpiewem tradycyjnym. Na zajęcia złożą się: praca nad emisją głosu i technikami wykonawczymi w śpiewie tradycyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych stylów i manier wykonawczych, nauka pieśni oraz wykłady i projekcje filmowe. Organizatorem Letniej Szkoły jest Fundacja Muzyka Kresów. Patronat: Narodowe Centrum Kultury.

W rozkładzie dnia znajduje się codziennie około 4-5 godzin pracy nad samym śpiewem. Podczas tegorocznej Szkoły zostaną utworzone grupy zajmujące się śpiewem polskim, ukraińskim, rosyjskim, serbskim i białoruskim.

Ponadto w trakcie Letniej Szkoły prowadzone są zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne.

Umiejętności zdobyte podczas zajęć można wypróbować na wieczornych potańcówkach.

Od 16 lat zapraszamy do prowadzenia zajęć wybitnych znawców i praktyków śpiewu tradycyjnego z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Zajęcia szkoły adresowane są zarówno dla początkujących jak i dla osób, które chcą kontynuować i pogłębiać zdobyte wcześniej doświadczenia.

TEMATEM SESJI NAUKOWEJ TOWARZYSZĄCEJ ZAJĘCIOM SZKOŁY (W TRAKCIE PORANNYCH WYKŁADÓW) SĄ W TYM ROKU PIEŚNI I ZWYCZAJE OKRESU KARNAWAŁU W KULTURZE TRADYCYJNEJ. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ ZAPOWIEDZI PREZENTOWANE BĘDĄ NA STRONIE www.muzykakresow.pl ORAZ NA PORTALU FACEBOOK.

Data publikacji: 09.05.2013

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podkarpackie
Gogołów

Organizatorzy

Fundacja „Muzyka Kresów"

fundacja@muzykakresow.pl
tel. 503 686 444, 513 264 445

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter