Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

5. Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną

Data wydarzenia: 6-7.9.2013

V Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „ZAMCZYSKO” odbędą się w dniach 06 - 07 września 2013 roku. Celem imprezy jest popularyzacja poezji i piękna słowa polskiego wśród mieszkańców Opolszczyzny oraz piękna Zamku w Dąbrowie. Koncerty nie są biletowane, dzięki czemu - przegląd jest dostępny dla szerokiej publiczności.

Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną odbywają się co roku, na początku września, na scenie plenerowej obok Zamku w Dąbrowie. Położony wśród zieleni XVII-wieczny Zamek w Dąbrowie stanowi piękną scenografię dla Spotkań z Poezją. Zamek jest przykładem nie tylko ciekawej architektury, ale także znaczącym miejscem historycznym w regionie.


„Zamczysko" ma charakter przeglądu - nie jest konkursem. Może stać się także miejscem debiutu i zaistnienia scenicznego amatorskich wykonawców poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. To dla nich przygotowana jest tak zwana „wolna scena".


Tegoroczna impreza odbędzie się 6-7 września. Na scenie wystąpią między innymi Piotr Bukartyk z zespołem SZAŁBYDAŁCI, Krzysztof Napiórkowski, zespoły: Bez Jacka (który świętował będzie w Dąbrowie 30 urodziny), U Studni, Czarny Nosal, Słodki Całus od Buby, Na Bani, Maciej Służała i wielu innych wykonawców.
Dodatkową oprawę „Zamczyska” zapewniają wolontariusze ze Stowarzyszenia Ochrony Dóbr Kultury w Gminie Dąbrowa „Dąbrowskie Skarby”, którzy za zgodą Uniwersytetu oprowadzają zwiedzających po wybranych miejscach Zamku.

Inicjatorem i głównym organizatorem imprezy jest Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Zbigniew Janowski. Istota przeglądu jest promocja działalności poetyckiej zespołów profesjonalnych i amatorskich. Spotkania z Poezją w Dąbrowie zostały stworzone, jako możliwość występu na dużej scenie także tych najmłodszych wykonawców, dla których kontakt z gwiazdami sceny poezji śpiewanej jest najlepszym warsztatem.


Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie na czas trwania imprezy zapewnia catering, możliwość noclegu w świetlicy (warunki turystyczne) lub na polu namiotowym, profesjonalną ochronę.
 

Data publikacji: 19.06.2013

Źródło: GOKiR w Dąbrowie

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: opolskie
Dąbrowa, ul. Ks. Prof. J. Sztonyka 56, 49-120 Dąbrowa

Organizatorzy

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie

ul. Ks. Prof. J. Sztonyka 56,
49-120 Dąbrowa

tel.774026449

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter