Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Peter J. Birch & The River Boat Band - koncert w Krotoszynie 18.01.2014

Data wydarzenia: 18.1.2014

Goszczący pod koniec ubiegłego roku przy okazji koncertu niejakiego CeZika :) - Peter J. Birch powraca do Krotoszyna ze swoim zespołem The River Boat Band. Ich koncert odbędzie się w sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury w sobotę 18 stycznia 2014 r. Początek zaplanowano na godz. 20.00 ale przed Peterem i jego zespołem zagra jeszcze jako support krotoszyńska, chyba już wielu znana, reaktywowana kapela Absolute Spirit.

 

Bilety na koncert można będzie kupić w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury od wtorku 7 stycznia br. (kasa czynna pon.-czw. w godz. 8-16 oraz w piątki w godz. 9-17) Cena biletu w przedsprzedaży TYLKO 10 zł. W dniu koncertu bilety będą kosztowały 15 zł ! - Zachęcamy więc do wcześniejszego ich nabycia.

KRÓTKO O PETERZE ...

... naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z Wołowa, miasta położonego na Dolnym Śląsku. Koncertował w miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, ale też zagranicą – we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Czechach, na Litwie, Słowacji oraz Łotwie. Łącznie może pochwalić się ponad dwusetką występów, a ma raptem 22 lata!

... I O ZESPOLE

To historia prawdziwa!
Zagrali pierwszą próbę. Kilka dni później zagrali pierwszy koncert! W Krakowie dla kilkuset osób zagrali podczas juwenaliów. Tuż po pierwszym koncercie zostali zaproszeni na Open'er Festival do Gdyni. Dzień po tym zaproszeniu, mając na koncie jeden występ, przyszło zaproszenie na OFF Festival Artura Rojka. Później odezwali się Słowacy z Poke Festival... i tak rozpoczęła się ta historia. Wszystko dotyczyło kapeli, która miała jeden koncert i trzy próby na koncie! Grają alternatywny folk, american country, szeroko pojęte indie.

Grupę tworzą muzycy znani z wielu alternatywnych kapel:

Piotrek Brzeziński – gitara, wokal (Turnip Farm, More Than Three)

Marcin „Lokis” Lokś – gitara basowa (Blue Raincoat, Turnip Farm)

Mariusz „Gobas” Szypura – syntezatory, gitara (Silver Rocket, Happy Pills)

Krystian „Pilu” Pilarczyk – perkusja (Let The Boy Decide, Blue Raincoat, Low-Cut)

Tomasz „Sztrex” Sztrekier – przeszkadzajki (Blue Raincoat, Turnip Farm)


O KONCERCIE ...

Grupa zaprezentuje materiał z albumu Petera „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta została wydana w styczniu (nakładem Borówka Music) i zebrała świetne recenzje:

Peter sprawnie porusza się w ramach obranej estetyki. Czuje folk. Ma go w genach! Może to nieślubne dziecko Boba Dylana i Joni Mitchell? – Angelika Kucińska, „Przekrój”

Kapitalnie stopniuje napięcie i buduje nastrój. Aż trudno uwierzyć, że ten kawał dojrzałej muzyki nagrał chłopak, który ma dwadzieścia parę lat. – Robert Sankowski, „Gazeta Wyborcza”

Mamy do czynienia z 40 minutami przemyślanej, pięknej muzyki, z 11 kompozycjami z charakterem, będącymi świadectwem dojrzałości młodego Piotra Brzezińskiego i jego dużej samoświadomości. Czy to wystarczy, by zawojować Europę i świat? Pewnie nie, ale życzę mu z całego serca, by wybił się nad Wisłą. Ma na to papiery! – Jerzy Gibadło, portal „T-Mobile Music”

„When the Sun’s Risin’ Over the Town” to bardzo dojrzały i przemyślany debiut. Podczas słuchania wszystko staje się prostsze i przyjemniejsze. Otaczający świat przestaje istnieć i liczą się tylko dźwięki. Tak zaczarowana trzymam kciuki za dalsze poczynania Piotrka! – Kasia Matuszyńska, portal „Uwolnij Muzykę”

– Jestem zachwycony! „When The Sun’sRisin’ Over The Town” to dzieło totalnie profesjonalne. Ten dwudziestoparolatek bez większej przesady może być okrzyknięty polskim Paulem Simonem. – Sebastian Żwan, Radio Aktywne

 

Zapraszamy na oficjalną stronę internetową Petera J. Bircha na oficjalny fanpage oraz wydarzenie na Facebooku.

Organizatorami koncertu są: Krotoszyński Ośrodek Kultury oraz Agencja Koncertowa Borówka Music.

 

Data publikacji: 03.01.2014

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (KOK)

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, ul. 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury, Agencja Koncertowa Borówka Music

Bartek Borowicz,

e-mail: borowka.music@gazeta.pl,

tel. 605 926 808

----------------------

Jarosław Mizera,

e-mail: jarek@kok.krotoszyn.pl,

tel. 609 969 562

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanie



rejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter