Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Europejska Majówka

Data wydarzenia: 2.5.2014

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy zaprasza na Europejską Majówkę, która odbędzie się 02.05.2014 r. na skwerze przy kościele św. Jerzego.

Od godz. 16:00 zapraszamy na skwer przy kościele św. Jerzego na niezwykłą podróż po Europie. Odwiedzimy Londyn, Rzym, Berlin i inne atrakcyjne europejskie miejsca. Uczestnicy zabawy wezmą udział w quizie, w którym wykażą się wiedzą dotyczącą Unii Europejskiej - zwyczajów, kuchni i kultury naszego kontynentu. Podczas majówki nie będzie czasu na nudę. Zobaczymy bańkowe show, animatorzy wyczarują balonowe zwierzaki i pomalują buźki najmłodszym uczestnikom europejskiej zabawy.


O godz. 18:00 zapraszamy na koncert zespół Sutari - ludowej awangardy kuchennej na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne. Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie, a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm, a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni – bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną – trio wydobywa z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje.
Sutari to:
BARBARA SONGIN śpiew, bęben obręczowy, basetla, perkusjonalia, instrumenty codzienne (woda, tarka kuchenna)
KATARZYNA KAPELA śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne (deska kuchenna, kieliszek, klucze)
ZOFIA BARAŃSKA śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne (mikser kuchenny, klucze)
Tak zespół opisuje swoją twórczość ,,...Zainspirowało nas brzmienie i charakter litewskich pieśni Sutartines – śpiewanych tylko przez kobiety w idealnym współbrzmieniu. Sutari znaczy współbrzmieć. Postanowiłyśmy poszukać współbrzmienia w naszej tradycji wokalnej, nie próbując zmieniać pieśni a tylko wydobyć to, co w nich ukryte. Utrwalamy tradycyjny charakter zgromadzeniowy muzykowania, traktując je jako spotkanie i dialog między uczestnikami. Opowiadamy poprzez muzykę – tak jak nasze babki.”
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Data publikacji: 16.04.2014

Źródło: Europejska Majówka

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
Oleśnica, ul. Łużycka

Organizatorzy

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

ul. Kochanowskiego 4
56-400 Oleśnica

tel.sekretariat - 71-314-22-03
organizacja imprez - 71-314-30-38

e-mail: mokis@mokis.pl
www.mokis.pl
https://www.facebook.com/mokis.olesnica

Galeria

Europejska Majówka
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter