Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Pino Feola - recital włoskiego wirtuoza gitary (Festiwal Akademia Gitary) w Krotoszynie

Data wydarzenia: 22.8.2014

Pino Feola to znakomity gitarzysta klasyczny włoskiego pochodzenia. Ceniony jest przede wszystkim za wspaniałe interpretacje muzyki hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albéniza. Pino Feola zagra w ramach Festiwalu Akademia Gitary 22 sierpnia o godz. 19.00 w Galerii Refektarz w Krotoszynie. WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!

NAJBARDZIEJ WIELKOPOLSKI FESTIWAL

Akademia Gitary to coś więcej niż tylko zestaw muzycznych wydarzeń, których latem możemy naliczyć wiele. Każdego sierpnia festiwal dociera z sześcioma strunami do kilkudziesięciu miejsc Wielkopolski, co czyni go jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie.

Poprzez bogaty i zróżnicowany program artystyczny, staramy się zarazić słuchaczy miłością do gitary. W naszym programie każdy meloman nie tylko znajdzie coś dla siebie, ale będzie mógł odkryć zupełnie nowe oblicza tego instrumentu.

Nadchodząca siódma już edycja Akademii Gitary to coś więcej niż tylko zestaw muzycznych wydarzeń, których latem możemy naliczyć w Wielkopolsce wiele – koncerty, warsztaty, happeningi, kursy mistrzowskie, pikniki gitarowe… a to jeszcze nie wszystko!

Organizatorami Akademii Gitary są Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide oraz agencja TAKE MEDIA.


GITARA DLA KAŻDEGO

Akademia Gitary to nie tylko koncerty. Przeświecająca festiwalowi idea popularyzacji gitary oraz muzyki klasycznej czyni go międzynarodowym projektem, bogatym w różnorodne wydarzenia, w tym: warsztaty dla dzieci, kursy mistrzowskie i otwarte lekcje gry na gitarze. Na festiwalu zagrać może dosłownie każdy. Największym wydarzeniem w ramach Akademii Gitary jest, już tradycyjnie, Happening Gitarowy na Starym Rynku w Poznaniu – impreza gromadząca w jednym miejscu kilkuset amatorów sześciu strun.

Festiwal ma również swój wymiar społeczny. Rezygnujemy z pobierania opłat za wstęp na większość koncertów. Zamiast tego, prowadzimy zbiórkę publiczną na rzecz Stowarzyszenia Wielkopolan Bona Fide i Fundacji Niesiemy Nadzieję, wspierając nieuleczalnie chore dzieci z Wielkopolski.

Po najświeższe informacje o festiwalu zapraszamy na www.akademiagitary.pl lub www.facebook.com/akademiagitary.festiwal

 

PINO FEOLA W KROTOSZYNIE

Pino Feola to znakomity gitarzysta klasyczny włoskiego pochodzenia. Ceniony jest przede wszystkim za wspaniałe interpretacje muzyki hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albéniza.

Pino Feola urodził się w Rzymie. Tam też skończył gitarowe studia w klasie Maestro Massimo Delle Cese. Umiejętności rozwijał również w Konserwatorium „Alfred Casella” w L’Aquila. Został pierwszym studentem w historii uczelni, który zakończył naukę z podwójnym wyróżnieniem. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów, takich jak Fernando Sor Competition w Rzymie, John Duarte Festival of Rust w Austrii oraz Tokyo Guitar Competition w Japonii.

W 2010 roku Feola nagrał nieskróconą wersję Suite Espanola i Cantos de Espana Isaaca Albeniza. Album został bardzo dobrze przyjęty. Krytycy zwracali uwagę na wirtuozerię i zdolności interpretacyjne włoskiego gitarzysty. Obecnie muzyk mieszka w szwajcarskiej Bazylei, gdzie wykłada grę na gitarze w City of Basel Music Academy.

Pino Feola zachwycił polską publiczność już podczas zeszłorocznej Akademii Gitary. W ramach tegorocznej edycji festiwalu zagra 22 sierpnia o godz. 19.00 w Galerii Refektarz w Krotoszynie, 23 sierpnia w Lubinie i 24 sierpnia w Dobrzycy. WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!

Data publikacji: 06.08.2014

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (KOK)

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, ul. Mały Rynek 1

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide, Agencja TAKE MEDIA

KOK / dyr. Wojciech Szuniewicz - tel./fax 62/ 725 20 17, kom. 509 282 971

 

Galeria

Pino Feola - recital włoskiego wirtuoza gitary (Festiwal Akademia Gitary) w Krotoszynie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter