Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Schola Cantorum 2015 - Koncert Muzyki Dawnej w Krotoszynie

Data wydarzenia: 27.2.2015

Już po raz 37. w Kaliszu w ostatnim tygodniu lutego odbywa się Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. W ramach festiwalu głównie w miejscowościach Południowej Wielkopolski odbywają się koncerty muzyki dawnej, podczas których prezentują się zespoły biorące udział w festiwalu. Starostwo Powiatowe w Krotoszynie wspólnie z Galerią Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury od wielu lat włączają się we współorganizację festiwalu.

Również w tym roku 27. lutego o godz. 18.00 w Galerii Refektarz KOK odbędzie się Koncert Muzyki Dawnej, podczas którego wystąpią:

- Zespół Muzyki Dawnej „FLAUTO DOLCE” z Drezdenka pod kierunkiem Adama Deneki

- Zespół Muzyki Dawnej „JUBILO” z Ostrzeszowa pod kierunkiem Bożeny Jabłońskiej

Od środy 18 lutego br. w korytarzu Galerii Refektarz (Galeria SMS - Strefa Młodej Sztuki) będzie można oglądać wystawę prac plastycznych poprzedniej edycji ogólnopolskiego konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" którego 20. już edycja towarzyszy festiwalowi muzycznemu w tym roku.

Więcej o całym festiwalu i jego tegorocznej edycji rozpoczynającej się już 24 lutego można przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu.

-----------------------------

Zespół Muzyki Dawnej FLAUTO DOLCE

Zespół powstał w maju 2009 roku w Gimnazjum nr 1 im. J. Nojiego w Drezdenku. Założycielem, kierownikiem artystycznym oraz menedżerem zespołu jest Adam Deneka.

Grupa wykonuje muzykę wokalno-instrumentalną z okresu renesansu i średniowiecza, na kopiach instrumentów dawnych. Są to głównie flety podłużne z firmy Mollenhauer, a także: lutnia gitarowa, psałteria, harfa, cornamuse, mandolina, bębny oraz tamburyn, janczary i inne instrumenty perkusyjne.

Zespół bierze udział w wielu warsztatach artystycznych oraz Festiwalach Muzyki Dawnej. Grupa mimo młodego wieku zagrała już ponad 100 koncertów prezentując muzykę renesansu i baroku w stylowych strojach z epoki. Koncertowała w wielu miastach Polski m.in.: Poznań, Szczecin, Gorzów Wlkp., Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Sępólno Krajeńskie i w wielu innych. Zespół wystąpił także podczas Europa Woche w Hamburgu, dając również koncerty w Polskiej Misji Katolickiej prezentując tamtejszej Polonii swój talent muzyczny. "Flauto Dolce" grał w Berlinie oraz we Frankfurcie nad Odrą, a także podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych "Top Tour" w Poznaniu i Targów "Polagra" występując dla szerokiej publiczności targowej.


Zespół Muzyki Dawnej JUBILO

Zespół działa od trzech lat przy Pobernardyńskim Zespole Klasztornym Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie w ramach Fundacji Zabytkom Na Ratunek „NAZARET”. „Jubilo” to grupa wokalno-instrumentalna, którą tworzy siedem młodych, utalentowanych, zafascynowanych muzyką dziewcząt. Członkinie zespołu grają na fletach prostych; nie tylko śpiew i muzyka, ale również stroje stylizowane na żakiety szlachcianek zawsze robią wrażenie na słuchaczach. Muzyka wykonywana przez zespół ma charakter związany z zabytkowym obiektem (zespół klasztorny) - głównie dzieła polskiego renesansu i baroku. Grupą dziewcząt z dużym talentem kieruje Bożena Jabłońska.

Data publikacji: 19.02.2015

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, Mały Rynek 1

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie

Beata Ulbrych / Galeria Refektarz KOK - kom. 509 282 972

 

Galeria

Schola Cantorum 2015 - Koncert Muzyki Dawnej w Krotoszynie
Schola Cantorum 2015 - Koncert Muzyki Dawnej w Krotoszynie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter