Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa Romowie Europy w Domu Pogranicza w Sejnach

Data wydarzenia: 18.4-15.6.2013

18 kwietnia 2013 o godzinie 18.00 w Domu Pogranicza w Sejnach odbędzie się wernisaż wystawy "Romowie Europy" autorstwa Piotra Wójcika. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z cyklu „Debaty na rzecz dialogu”. Z Piotrem Wójcikiem rozmawiać będą: Bożena Schroeder z Fundacji Pogranicze, Kinga Orzeł z Uniwersytetu Jagielińskiego oraz Tomasz Kizny, fotograf i dokumentalista.

Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu "Choć raz zobacz, jak się kręcą tylne koła wozu" o muzyku i kompozytorze Edwardzie Dębickim. Film pokazywany będzie również w trakcie trwania wystawy, a płyta DVD będzie dostępna dla widzów .

Na wystawę składają się prace fotografa Piotra Wójcika, który przez ostatnie 20 lat dokumentował życie Romów w Europie. Fotografował ich w Polsce, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Macedonii i Francji. Problematyka podejmowana przez artystę nadal jest aktualna w Europie. Budzi kontrowersje, pobudza do dyskusji, często wywołuje skrajne opinie. Część z nich wynika z niezrozumienia historii i współczesności dotyczącej życia Romów. Piotr Wójcik daje nam możliwość poznania bliżej kultury oraz życia codziennego tej społeczności.

Prace na wystawie zostaną pokazane w formie klasycznych 47 fotografii w formatach 30x40 cm, 50x60 cm oraz 3 instalacji wideo. Część z prac opublikowana była wcześniej w albumie "Cyganie z obu stron karpat" wyd. Twój Styl 2000 oraz w licznych publikacjach prasowych, głównie w Magazynie Gazety Wyborczej oraz kwartalniku Dialog-Pheniben.

ROMOWIE EUROPY
Autor: Piotr Wójcik
Kurator: Dominique Roynette

Data publikacji: 25.04.2013

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podlaskie
Sejny, ul. Piłsudskiego 37

Organizatorzy

Fundacja Opowiedz To - Picture This oraz kwartalnik Dialog-Pheniben

Galeria

Wystawa Romowie Europy w Domu Pogranicza w Sejnach
Wystawa Romowie Europy w Domu Pogranicza w Sejnach
Wystawa Romowie Europy w Domu Pogranicza w Sejnach
Wystawa Romowie Europy w Domu Pogranicza w Sejnach
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter