Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

COLOR CUBANO - Wystawa fotografii Marty Kowalskiej

Data wydarzenia: 16-30.11.2013

MARTA KOWALSKA – absolwentka anglistyki, fotograf. Od kilku lat realizuje swoją pasję fotograficzną zawodowo w Polsce, w Anglii a od niedawna również w Meksyku. Najczęstszym tematem jej fotografii jest człowiek – jego portret, sylwetka i osobowość. Artystka może poszczycić się zarówno sesjami mody jak i ulicznymi portretami.

Na Kubie nie ma białych, czarnych, czerwonych, ani żółtych ludzi. Na Kubie jest jeden kolor skóry – Color Cubano – tak uważał i o tym usiłował przekonać innych Kubańczyków znakomity poeta Nicolas Guillen (1902-1989). Na Kubę przybyło wiele ludów, najczęściej wbrew swej woli, przywożąc własnych bogów, lęk i uprzedzenia. Na niewielkiej wyspie bogowie i ludzie musieli się jednak porozumieć i stworzyć zgodnie żyjące społeczeństwo, w którym związki rodzinne i pomoc sąsiedzka ma pierwszorzędne znaczenie. To częsta sytuacja, kiedy w ogromnej rodzinie z Hawany, Trinidadu czy Santiago zobaczymy wszystkie odcienie koloru skóry: od najciemniejszego, do zupełnie białej babci, która nierzadko bywa kapłanką afrykańskiej santerii. O Kubie mówi się, że jest Wyspą Spotkań. Wystawa Marty Kowalskiej jest również takim spotkaniem, a niezwykłe i dramatyczne losy Wyspy sugestywnie zapisane są na twarzach bohaterów jej zdjęć.

Na wystawę zaprasza La Compañía Cubana - Towarzystwo Przyjaciół Kuby

 

Data publikacji: 23.10.2013

Źródło: CKiS Stary Sącz

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
Stary Sącz, ul. Batorego 23

Organizatorzy

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari

 

e- mail: ckis@stary.sacz.pl

Tel: 18 447 24 82

 

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter