Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Kurze krągłości w Galerii Refektarz w Krotoszynie - wystawa czynna do 15 listopada 2013 r.

Data wydarzenia: 12.10-15.11.2013

Kilkadziesiąt osób pojawiło się w sobotę 12 października w Galerii Refektarz KOK przy Małym Rynku na wernisażu wystawy ceramiki Beaty Ulbrych (szefowej galerii) i męża Cezarego Grendy.

Pierwszy raz w murach galerii KOK Beata wystąpiła w roli gospodarza oraz gościa co jak sama powiedziała jest dla Niej sytuacją dziwną i niecodzienną a również Cezary, na co dzień m.in. nauczyciel WF-u i trener karate po raz pierwszy zaprezentował swoją pasję szerszej publiczności wernisażu. Jak oboje przyznali glina - rzeźba i ceramika pozytywnie uzależnia i szczerze polecają i zachęcają do spróbowania swoich sił w tej dziedzinie.

Beata zaprezentowała głównie rzeźby kilkudziesięciu kur ale nie tylko a Cezary zajmuje się głównie ceramiką. Na wystawie możemy obejrzeć kilkanaście amfor, waz, dzbanów czy pater z różnorodnym zdobieniem. Jak można było usłyszeć na wernisażu ceramika jest nieprzewidywalna i za każdym razem wyciągając pracę z pieca ceramicznego otrzymujemy coś innego, zaskakującego, ciekawego.

Na ścianach galerii możemy również obejrzeć fotografie Marcina Pawlika, który wcześniej uwiecznił na nich prace Beaty i Cezarego.

Podczas wernisażu tradycyjnie można było wylosować kilka prac i tak swojego nowego właściciela znalazła para kurek Beaty i dwie prace ceramiczne Cezarego.

Wszystkich, którzy nie mogli znaleźć się tego dnia w galerii lub nie mieli jeszcze okazji tam zajrzeć serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia. Wystawa będzie czynna jeszcze do 15 listopada br.


A już teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie KOK (fot. Maciej Karolewski) TUTAJ oraz materiału video (Franciszek Kurzawa) obok --->

Folder wystawy również w załączniku obok --->

Data publikacji: 05.11.2013

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (KOK)

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, Mały Rynek 1

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury, Galeria Refektarz KOK

KOK - Beata Ulbrych - tel. 509 282 972

Galeria

Pliki do ściągnięcia!

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter