Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa malarstwa Bogusławy i Jerzego Omelczuków w Krotoszynie

Data wydarzenia: 10-31.10.2014

Zapraszamy do Galerii Refektarz (parter budynku muzeum) na wernisaż wystawy malarstwa Bogusławy i Jerzego Omelczuków. Z pracami Pana Jerzego mogliśmy się już spotkać w kwietniu ubiegłego roku, wtedy też odbyło się też kilka spotkań z Artystą w szkołach na terenie powiatu krotoszyńskiego. Tym razem swoje prace pokaże także żona Pana Jerzego - Bogusława. Wystawę można oglądać do końca października br.

Bogusława Omelczuk - niepełnosprawna od urodzenia. Od wielu lat zajmuje się malarstwem, najczęściej w technice olejnej na płótnie. Jej obrazy są starannie przemyślane, zarówno pod względem koloru jak i kompozycji. Najbardziej interesuje ją człowiek stąd tak wiele portretów w jej twórczości, zwłaszcza portretów dzieci. Bogusława to malarka wszechstronna więc w jej dorobku pojawia się także pejzaż i akty kobiece. Od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Grudziądzu. Pomaga mężowi w organizacji wystaw i spotkań autorskich. Prywatnie miłośniczka zwierząt, zwłaszcza psów.

Jerzy Omelczuk - przyszedł na świat z porażeniem mózgowym. Od czwartego roku życia przebywał w zakładach dla niepełnosprawnych. Już w młodych latach interesował się malarstwem, wobec czego pewnego dnia wziął ołówek do ust i zaczął rysować. Po kilku latach dostał w prezencie farby i pędzel, co umocniło jego miłość do malarstwa. W pierwszych latach jako samouk uczył się malarstwa, używając do tego ust. Od 1980 roku Jerzy Omelczuk maluje na sztalugach. Już w dwa lata później otrzymał on stypendium Związku, co umożliwiło mu intensywne zajęcie się malarstwem. Na początku swej pracy twórczej, Jerzy Omelczuk posługiwał się głównie farbami akwarelowymi, lecz obecnie preferuje technikę olejną. Przez wszystkie te lata namalował ponad 1000 obrazów olejnych. Do ulubionych motywów artysty zaliczają się pejzaże, martwe natury, portrety oraz obrazy o treści sakralnej. Artysta już wielokrotnie prezentował swe prace szerokiej publiczności, biorąc udział w licznych wystawach indywidualnych oraz w ponad stu wystawach zbiorowych. W roku 1997 malarz został zrzeszonym członkiem VDMFK (Ogólnoświatowy Związek Artystów Malujących Ustami i Stopami). Oprócz malarstwa, Jerzy Omelczuk bardzo interesuje się historią.

Więcej informacji o innych Artystach malujących ustami i nogami: www.vdmfk.com

Data publikacji: 24.10.2014

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, ul. Mały Rynek 1

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury

Beata Ulbrych - tel. 509 282 972

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter