Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

KOMIKSOFON - edycja 15

Data wydarzenia: 10.12.2014

Włoski rysownik Luca Montagliani oraz polski ilustrator Nikodem Cabała spotkają się z wrocławskimi fanami komiksu 10 grudnia w Sanatorium Kultury podczas piętnastej edycji Komiksofonu - projektu łączącego w sobie elementy sztuki komiksu, ilustracji, filmu i muzyki. Zgodnie z tradycją Komiksofonu goście zaprezentują swoje dokonania w postaci kilkuminutowego wideoklipu, wezmą udział w spotkaniach autorskich, a na koniec będą rywalizować podczas sesji rysowania na żywo.
Projekt Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Każda edycja Komiksofonu składa się z trzech części:

  • projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką.
  • wywiadzie/dyskusji z publicznością
  • rysowaniu na żywo, w trakcie którego ilustratorzy rysują zadany temat, natomiast do publiczności należy wymyślenie tekstu, który będzie można umieścić w komiksowym dymku – autor najlepszego tekstu staje się szczęśliwym posiadaczem rysunku


GOŚCIE:
Nikodem Cabała (urodzony w 1980 r.) - rysownik, ilustrator, kolorysta.
Zaczynał od drobnych publikacji w fanzinach komiksowych takich jak "AQQ", "KKK". Jego prace ukazały się w antologiach komiksowych: "Piekielne Wizje, Graham Masterton" wydawnictwa Mandragora, "Człowiek w próbówce" wydawnictwa Egmont, "STREFA KOMIKSU, Antologia" Wydawnictwo Roberta Zaręby, "Likwidator Alternative - Antologia 1", oraz gościnnie w krótkich formach pojawił się w albumach: "Likwidator - Sprzątanie Polski" i "Likwidator - EŁRO 12". Jest autorem rysunków do albumów komiksowych takich jak: "Duszpasterze", "Pomidorowa" oraz "Mrok". W 2011 roku skończył rysować składającą się z pięciu albumów i trzech mini antologii serię science-fiction "BiOCOSMOSIS". Dwa pierwsze albumy tej serii ukazały się w amerykańskim magazynie komiksowym "Heavy Metal". Od 2004 roku współpracuje z "Nową Fantastyką" jako ilustrator.

Luca Montagliani (Laca de la Vega) (urodzony w 1971 r.) – włoski rysownik i ilustrator. Jako artysta i muzyk aktywnie działa od 1994 roku we Włoszech, gdzie stworzył multimedialne płyty CD, filmy animowane, ścieżki dźwiękowe, gry wideo, komiksy. Zajmuje się również muzyką i teatrem. Współpracował z Giorgio Rebuffi, Puck, Alan Ford, Kinder Ferrero, Rai Due, Marvel USA, Diabolik, Il Secolo XIX, 001 Edizioni, Lucca Comics and Games i Il Male. Od 2007 roku kieruje Stowarzyszeniem Kulturalnym ANEXIA (www.ottag.it) które zajmuje sie ponowną publikacja dzieł swojego mistrza Giorgio Rebuffi (Wilk Pugacioff, Tiramolla) oraz wydaniem komiksów własnego bohatera PASOL. Do tekstów Emiliano Pagani rysuje serie SOS TATO i X-NERD. W dziedzinie muzyki i teatru współpracuje z ANKAMAGRA, U-Boot70, trio Cabit i Orchestra Bailam. Jest założycielem Genoa Comics Academy w Genui w Instytucie Technicznym Grafiki Caboto i w latach 2011 - 2013 był jej dyrektorem artystycznym i profesorem.
Luca Montagliani w 2013 roku zaprojektował graficznie włoskiego krasnala we Wrocławiu i narysował komiksowy przewodnik pt. „Wrocław - Komiksowy spacer”.


PROWADZĄCY:
Spotkanie z autorami poprowadzą:
Konrad Koko Okoński (1987) słynny wrocławski rysownik, autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed i wydany ostatnio na papierze Kij w dupie), jest absolwentem grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.
Andrzej Jarczewski (1966) z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.
Obsługą fotograficzną projektu zajmuje się Marcin Biodrowski, natomiast akustyczną Bartosz Gruz.


KIEDY I GDZIE:
10 grudnia (środa), godzina 19:00
Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny

Organizator: Komiksofon, Wrocław 2016
Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak a.jamroszczak@gmail.com,
Komiksofon na Facebooku www.facebook.com/komiksofon
Komiksofon na Twisterze www.twitter.com/Komiksofon

Data publikacji: 05.12.2014

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
wrocław, przejście garncarskie 2

Organizatorzy

Komiksofon, Wrocław 2016

Agnieszka Jamroszczak - a.jamroszczak@gmail.com

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter