Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Bartek Jarmoliński „Organica"

Data wydarzenia: 16.1-8.2.2015

Na projekt artysty zatytułowany „Organica” składa się cykl 12 monochromatycznych (utrzymanych w czerniach, bielach i szarościach) obrazów przedstawiających postaci ludzkie z wyodrębnionymi wewnętrznymi organami, które najczęściej ulegają chorobom cywilizacyjnym oraz dwie prace wideo („Fakt”, „Carte blanche”).

Twórczość Bartka Jarmolińskiego odsyła do myślenia o tożsamości, funkcjonowaniu i kondycji człowieka we współczesnym świecie. Świecie globalnej konsumpcji, opanowanym przez media, reklamę i stereotyp. Żyjemy wszak w zhomogenizowanej, pozbawionej oryginału i pozbawiającej indywidualizmu pop-rzeczywistości, przejawiającej się w komercyjnych, ujednoliconych wzorach kultury i sposobach ich odbioru.

Na projekt artysty zatytułowany „Organica” składa się cykl 12 monochromatycznych (utrzymanych w czerniach, bielach i szarościach) obrazów przedstawiających postaci ludzkie z wyodrębnionymi wewnętrznymi organami, które najczęściej ulegają chorobom cywilizacyjnym oraz dwie prace wideo („Fakt”, „Carte blanche”). Są one rejestracjami wykonywanych wcześniej przez twórcę performances. W pierwszej z nich Jarmoliński zwraca uwagę na absurdalną rzeczywistość tworzoną przez media, podające codziennie coraz ciężej strawną papkę informacyjną. „Carte blanche” odnosi się do zjawiska homofobii. Projekt stanowi szeroki dyskurs o ludzkiej naturze.  - Alicja Cichowicz z katalogu wystawy

Bartek Jarmoliński to jeden z najbardziej rozwijających się łódzkich artystów współczesnych, aktywnie uczestniczący w polskim życiu kulturalnym, prezentujący swoją twórczość na pokazach indywidualnych oraz na wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest absolwentem ASP w Łodzi; dyplom obronił w 2001 roku w Pracowni Rysunku prof. Romany Hałat na Wydziale Edukacji Wizualnej. W 2010 roku miał wystawę indywidualną w Wozowni „Man-RW”.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

otwarcie wystawy 16.01.2015 (piątek), godz. 18
wystawa czynna do 08.02.2015 (niedziela)

Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20, Toruń.

Data publikacji: 12.01.2015

Źródło: materiały prasowe organizatora

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, ul. Ducha Św. 6

Organizatorzy

Galeria Sztuki Wozownia

Galeria

Bartek Jarmoliński „Organica”
Bartek Jarmoliński „Organica”
Bartek Jarmoliński „Organica”
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter