Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Nowa wystawa Agaty Kosmali w Food Art Gallery

Data wydarzenia: 1.2-30.4.2015

Agata Kosmala, uznana wrocławska artystka, zakończyła prace nad nowym cyklem obrazów. Jej dzieła cieszą się rosnącą popularnością nie tylko w kraju, ale i za granicą. Od 1 lutego będzie można je bezpłatnie obejrzeć oraz kupić w galerii Food Art Gallery, która jest jednocześnie restauracją.

Wystawa „Pomiędzy” Agaty Kosmali, zaprezentowana w Food Art Gallery, jest próbą poszukiwania stanu "pomiędzy" kolorami i smakami - stąd nazwa wystawy. Artystka sięga do języka abstrakcji, który niczego nie określa, a jedynie subtelnie sugeruje.

- W moich obrazach zapraszam na wędrówkę po tonacjach i walorach barw. Na płótnach dominuje jeden kolor, ale można w nim odkryć wiele subtelności i odcieni – od zimnych po ciepłe. Dokładnie ta przestrzeń miedzy nasyconą barwą, a rozmytą częścią jest tematem wystawy "pomiędzy" - mówi artystka Agata Kosmala. - Chcąc ująć sens jednym zdaniem, można powiedzieć, że jest to próba odkrycia nowego znaczenia dla koloru i jego smaków, które w swej naturze są bardzo ulotne.

Agata Kosmala jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej dzieła były pokazywane m.in. na wystawach w Toronto, Paryżu czy Erywaniu, a w Polsce – w Warszawie, Częstochowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Jej prace zostały wielokrotnie uznane w amerykańskiej galerii sztuki Saatchi. Zdobyła także wyróżnienie w Ogólnopolskiej Wystawie Marynistycznej "BARWY MORZA" w Gdyni.

Dobór miejsca pod wernisaż nowego cyklu prac artystki nie jest przypadkowy. Food Art Gallery to restauracja aspirująca do klasy fine dining, będąca jednocześnie galerią sztuki współczesnej. To pierwsze takie miejsce we Wrocławiu. Połączenie z pozoru odmiennych dziedzin nadaje mu unikalny charakter i niepowtarzalny klimat. Wystawy, podobnie jak potrawy w karcie, są cyklicznie zmieniane, aby zapoznawać gości restauracji z coraz to nowymi smakami oraz różnorodnością wrocławskich talentów.

- Czujemy się lokalnymi patriotami i chcemy aktywnie uczestniczyć w kulturalnym rozwoju miasta – opowiada Anna Gendaj, właścicielka Food Art Gallery. - Chcemy podkreślać fakt, iż we Wrocławiu pracuje wiele zdolnych i docenionych nie tylko lokalnie artystów, działających aktywnie na rynku sztuki. Pomysł współpracy z Agatą Kosmalą wziął się z chęci wyróżnienia, nagłośnienia tak niezwykłej, utalentowanej kobiecej osobowości wywodzącej się z naszego rodzimego rynku sztuki — dodaje właścicielka restauracji.
Agata Kosmala nie jest pierwszą artystką, z którą Food Art Gallery nawiązało współpracę. Promowaniem lokalnych talentów restauracja zajmuje się od początku istnienia. Swoje prace wystawiały tu wcześniej inne uznane malarki, jak XY Anka Mierzejewska oraz Edyta Duduś. Obecnie prowadzone są rozmowy z nowymi artystami, a właścicielka zapewnia, że kolejne wystawy będą równie ciekawym doświadczeniem dla gości restauracji. Ponadto zachęca do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane współpracą i tworzeniem ciekawych i wartościowych projektów.

Wystawa Agaty Kosmali w Food Art Gallery potrwa do końca kwietnia. Na miejscu jest także możliwość kupna obrazów.

Data publikacji: 12.02.2015

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
Wrocław, ul. Księcia Witolda 1

Organizatorzy

Food Art Gallery

http://foodartgallery.pl/pl/

restauracja@foodartgallery.pl

Galeria

Nowa wystawa Agaty Kosmali w Food Art Gallery
Nowa wystawa Agaty Kosmali w Food Art Gallery
Nowa wystawa Agaty Kosmali w Food Art Gallery
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter