Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Maraton Fotograficzny w Krotoszynie

Data wydarzenia: 11.4.2015

Chociaż już po raz szósty ostrowskie Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia" zaprasza pasjonatów fotografii na Maraton Fotograficzny, po raz pierwszy - dzięki Klubowi Fotograficznemu Blenda z Krotoszyna - impreza oficjalnie przekroczy granice Ostrowa. Jak zapewniają organizatorzy, nie trzeba biegać z aparatem.

W sobotę, 11 kwietnia, dokładnie o godz. 10.00 – tradycyjnie już w pomieszczeniach ostrowskiej Galerii 33, ale także w Krotoszynie w Galerii Refektarz rozpocznie się kolejny Maraton Fotograficzny. To nietypowy konkurs adresowany do wszystkich fotografujących - bez względu na ich umiejętności i sprzęt, jakim dysponują.

- W naszym konkursie liczy się przede wszystkim pasja - mówi Anna Kłopocka, organizatorka przedsięwzięcia. - Zasady konkursu wyrównują bowiem szanse jego uczestników dzięki temu, że fotografujący przedstawiają do oceny zdjęcia zgrane bezpośrednio z aparatów fotograficznych. Nie ma więc mowy o jakimś dodatkowym retuszowaniu przy pomocy programów komputerowych czy nawet zwykłym kadrowaniu. Jurorzy oceniają więc sposób patrzenia fotografujących przez obiektyw, a nie ich znajomość obsługi Photoshopa.

Jak co roku fotomaratończycy w ciągu trzech godzin muszą wykonać trzy zdjęcia na trzy zadane przez jurorów tematy. Na zrealizowanie każdego z nich uczestnicy mają jedynie godzinę, a tematy ujawniane są w czasie trwania imprezy, co wyrównuje szanse uczestników konkursu.

- Formuła Maratonu bardzo przypadła nam do gustu - mówi Marcin Pawlik z krotoszyńskiego Klubu Fotograficznemu Blenda, dzięki któremu konkurs zyskał rangę regionalną. - To doskonała promocja fotografii oraz szansa na integrację środowisk Wielkopolski Południowej.

Wiosenna edycja Fotomaratonu to szóste już przedsięwzięcie w tym cyklu. Po raz pierwszy jego ostrowska część wsparta została środkami budżetowymi miasta Ostrowa.

więcej informacji o wydarzeniu:

www.zielonazyrafa.com/fotomaraton

www.facebook.com/events/680972525381802

Data publikacji: 07.04.2015

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, Mały Rynek 1

Organizatorzy

Klub Miłośników Fotografii Blenda, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia"

Marcin Pawlik /Blenda - tel. 502 515 280

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter