Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa ceramiki i malarstwa Barbary Markiewicz i Witolda Owczarka

Data wydarzenia: 19.6-19.7.2015

Zapraszamy do Galerii Refektarz KOK na kolejną wystawę sztuki, której otwarcie odbędzie się w piątek 19 czerwca o godz. 19.00 Na wystawie będzie można zobaczyć prace ceramiczne Barbary Markiewicz i malarstwo Witolda Owczarka.

 Basia Markiewicz - absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projektantka ceramiki. Do 2013 roku - pedagog we wrocławskim Liceum Plastycznym. Kocha kształtować swój ogród i formy ceramiczne, które też stają się częścią ogrodu... Inspirowane kształtem liści poidełka - wabią ptaki i owady, a czasem psa czy kota. Kilka poideł staje się fontanną, w której szumi woda - nawet stojąc na tarasie zapraszają do romantycznego ogrodu... Fantazyjne wazony - nawet bez kwiatów - same stanowią elementy roślinne. Patery, z których coraz częściej patrzą na nas tajemnicze duchy liści, możemy wykorzystać na owoce lub inne drobiazgi, a możemy pozwolić, aby szklana powierzchnia dna przywoływała wspomnienia wilgotnego cienia poranka...

  Witold Owczarek - absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projektant, grafik komputerowy, malarz. Adiunkt w Katedrze Nowych Mediów w Ceramice i Szkle na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się komunikacją wizualną - dekonstruuje treść w język prostych form graficznych. Od lat przetwarza świat w swoiste kompozycje płaskich plam barwnych. W jego pracach, niezbyt często, można się doszukać nawiązania do realnego świata, konkretnej rzeczywistości. Sam o sobie mówi "jestem płaski". I jego nowa twarz - dzięki ceramice - wejście w świat trzeciego wymiaru. Formy przestrzenne, w których rzeczywistość nadal jest rozbita - rozdarta - na kawałki i składana z powrotem, według jemu tylko znanego klucza... Bierze udział w akcjach artystycznych oraz licznych wystawach malarskich.

Data publikacji: 18.06.2015

Źródło: Krotoszyński Ośrodek Kultury

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, Galeria Refektarz, Mały Rynek 1, 63-700 Krotoszyn

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury

Beata Ulbrych 

tel: 509282972 

e-mail: galeria@krotoszyn.pl 

Galeria

Wystawa ceramiki i malarstwa Barbary Markiewicz i Witolda Owczarka
Wystawa ceramiki i malarstwa Barbary Markiewicz i Witolda Owczarka
Wystawa ceramiki i malarstwa Barbary Markiewicz i Witolda Owczarka
Wystawa ceramiki i malarstwa Barbary Markiewicz i Witolda Owczarka
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter