Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Polska – Walia. Więcej niż futbol

Data wydarzenia: 9-27.9.2015

Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę „Polska – Walia. Więcej niż futbol”, która odbędzie się w za tydzień w sobotę, 19 września, o godz. 17.00 w Galerii Ring, Rynek 12.

Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę „Polska – Walia. Więcej niż futbol”. Jej wernisaż odbędzie się w sobotę, 19 września, o godz. 17.00 w Galerii Ring, Rynek 12. Wystawa ta jest symbolicznym podsumowaniem współpracy zawodowej pomiędzy V LO w Legnicy i walijską Komisją Egzaminacyjną w zakresie sztuki i projektowania.

Prezentować będzie prace artystów reprezentujących te instytucje: Stevena Knapika i Krzysztofa Makowskiego.

Tytuł wystawy ma zwrócić uwagę na to, że Polacy i Walijczycy mogą spotkać się i działać nie tylko na gruncie sportowej rywalizacji (skądinąd obaj są kibicami piłki nożnej). Steven Knapik jest artystą malarzem i grafikiem, szefuje też centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Cardiff, ponadto bardzo intensywnie prowadzi charytatywną organizację Blue Balloon, której pomoc skierowana jest do dzieci ze środowisk defaworyzowanych społecznie.

Ma polskie korzenie (jego ojciec pochodzi z Bytomia) i od 2007 roku współpracuje z legnickim V LO. Natomiast Krzysztof Makowski to znany legnicki malarz. Ukończył PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, dyplom uzyskał w 1990 r. w pracowni malarstwa prof. Jacka Waltosia. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą oraz w plenerach artystycznych.

Od niemalże 20 lat jest również nauczycielem plastyki w V LO. Na wystawie artyści przedstawiają swoje najnowsze prace, są to głównie pejzaże, elementy przyrody i architektury. Mają one ukazać podobieństwa formalne między pejzażem polskim i walijskim.

Wystawa dedykowana jest zmarłej w tym roku tragicznie Gabrieli Stelmach, absolwentki V LO w Legnicy i aktywnej uczestniczki projektów Galerii Sztuki.

Wystawę oglądać można do 27 września.

Data publikacji: 14.09.2015

Źródło:

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
Legnica, Galeria Ring, Rynek 12

Organizatorzy

Galeria Sztuki w Legnicy

 galeria@galeria.legnica.pl

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter