Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Olecki Przegląd Teatrów Amatorskich CHiMERA

Data wydarzenia: 9-11.8.2013

Olecki Przegląd Teatrów Amatorskich CHiMERA to trzydniowe święto młodego teatru na Mazurach. Organizujemy go my, czyli Teatr HOC LOCO.

OPTA CHiMERA to trzy dni spektakli, podczas których prezentują się amatorskie grupy teatralne z całej Polski. Dozwolona jest każda forma wyrazu artystycznego. Podczas CHiMERY wybrana zostanie najlepsza grupa. Na zakończenie przeglądu wystąpi gwiazda wieczoru, uznany artysta/teatr na scenie offowej. CHiMERA to nie tylko przedstawienia, ale także warsztaty, w których brać udział mogą uczestnicy i młodzież z Olecka i okolic. Chcemy tym samym zachęcić młodych ludzi do twórczego działania i rozwijania swoich pasji. Chcemy być dla nich przykładem, że jeśli tylko się chce i ma się determinację, to można spełnić każde marzenie. CHiMERA to przede wszystkim dobra zabawa, odrobina szaleństwa, dni wypełnione miłością do teatru, możliwość obejrzenia ciekawych spektakli i poznania obiecujących artystów młodego pokolenia.

CHiMERA zdążyła już zdobyć pewne zaufanie i wyrobić sobie markę wśród środowiska teatralnego. Przegląd cieszy się zainteresowaniem tak widzów, jak i uczestników. Chcemy pokazać, że młody teatr ma się bardzo dobrze, a co więcej ma bardzo zdolnych twórców, którzy mądrze, odważnie, a nie raz i zabawnie potrafią mówić o mniej lub bardziej ważkich tematach. Chcemy rozsławiać Olecko jako kulturalną stolicę Mazur, pokazać potencjał tego miasta, otwartość mieszkańców na sztukę i przyciągnąć do niego artystów. Co za tym idzie, chcemy spowodować, że coraz więcej ludzi odważy się realizować swoje pasje, wychodzić z nimi do ludzi i spełniać swoje marzenia.
 

Olecki Przegląd Teatrów Amatorskich ,,CHiMERA” jest projektem, który został powołany do życia w 2011 roku. Impreza zakłada kilkudniowe spotkanie młodych, amatorskich twórców teatralnych z całej Polski, spotkania odbywają się latem. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia są aktorki amatorskiego Teatru HOC LOCO. CHiMERA ma na celu integrację ludzi o wspólnej pasji i pomyśle na życie, a także włączenie w działania kulturalne lokalnej społeczności, stąd naszej akcji towarzyszą rożne warsztaty (np. teatralne, charakteryzacji i fotografii), w których mogą uczestniczyć wszyscy ci, którzy po prostu chcą.
Współuczestnictwo, współpraca, wspólnota, są to główne hasła CHiMERY. Przegląd ma charakter konkursowy, pomimo tego naszym celem nie jest stworzenie imprezy pełnej rywalizacji i niezdrowej atmosfery. Nasz cel to wykreowanie przestrzeni, która stanie się wspólnym miejscem wymiany myśli, szczerości, wolności twórczej, a także miejscem młodych, może czasami naiwnych i szalonych pomysłów. Pod nasze skrzydła chętnie przyjmujemy tych młodych ciałem, jak i młodych duchem, tych utalentowanych i tych mniej, idealistów jak i twardo stąpających po ziemi realistów o urzędniczej duszy. Wszystkich, którzy chcą działać i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą, bo nie mieli okazji zejść z drogi wyznaczonej przez codzienną rzeczywistość.
Do tej pory odbyły się dwie edycje OPTA CHiMERA. Podczas tych dwóch spotkań gościły w Olecku amatorskie grupy teatralne z całej Polski (Warszawa, Kraków, Goleniów, Ostrołęka, Chełm, Suwałki, Gryfino), a także teatry mające na swoim koncie ważne osiągnięcia na scenie offowej ( Teatr Brama z Goleniowa, czy też Teatr Krzyk z Maszewa).
 

Data publikacji: 30.08.2013

Źródło: Teatr HOC LOCO

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
Olecko, Partyzantów 2

Organizatorzy

Teatr HOC LOCO

teatr_hocloco@wp.pl

 

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter