Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Spektakl teatralny AMATORKI w ramach projektu Teatr Polska w Krotoszynie

Data wydarzenia: 28.9.2013

To już trzeci w tym roku spektakl teatralny w Krotoszynie wystawiony w ramach projektu Teatr Polska. Tym razem w sobotę 28 września (godz. 20.00) aż z Gdańska przyjedzie do nas Teatr Wybrzeże i pokaże spektakl Amatorki. Wstęp na spektakl jest bezpłatny po okazaniu wejściówek.

UWAGA !!! Spektakl tylko dla widzów dorosłych (od 18 roku życia) !!!

autor: Elfriede Jelinek
reżyseria: Ewelina Marciniak
tłumaczenie: Anna Majkiewicz, Joanna Ziemska
adaptacja tekstu i dramaturgia: Michał Buszewicz
choreografia: Dominika Knapik
scenografia: Marta Stoces MizBeware
muzyka: Ala Masskotka (Zofia Wądołowska-Wiącek), Piotr Kubiak
obsada: Dorota Androsz, Katarzyna Dałek, Małgorzata Brajner, Piotr Biedroń, Piotr Domalewski, Krzysztof Matuszewski oraz Ala Masskotka.

Brigitte i Heinz, Paula i Erich – na przykładzie tych dwóch par obserwujemy relacje damsko-męskie i miłość pozbawioną wszelkiej romantycznej otoczki, sprowadzoną do rozgrywki seksualno-finansowej. Ewelina Marciniak w inscenizacji ironicznego i przenikliwego tekstu Elfriede Jelinek pokazuje w „Amatorkach” świat, który choć opowiadany językiem pełnym emocji, opiera się przede wszystkim na kalkulacji, rywalizacji oraz planach kobiet wobec mężczyzn i odwrotnie. Związek jest tutaj tylko biznesową transakcją, dzięki której można spełnić życiowe pragnienia.

Ewelina Marciniak o spektaklu:
„AMATORKI to dla mnie rodzaj pejzażu. Świat: miejsce gdzie wschodzi i zachodzi słońce. Promienie wrzynają się w spocone fabryką plecy szwaczki. Natura: miejsce gdzie wchodzi drwal i ścina drzewo. Wielkie bale zostawiają na jego rękach wielkie odciski. Krajobraz: malowniczy system składający się z form rzeźby i wód, roślinności i gleb, skał i atmosfery między nią a nim. Krajobraz, jak klasyczna relacja oznacza harmonię wszystkich elementów. W przypadku przyrody czas upiększa, w przypadku ludzi może być różnie. Człowiek stanie się piękniejszy, jeśli będzie trenowany w sposób klasyczny. Jelinek pokazuje nam piękne kobiety, które myślą w swojej prostocie, że taki właśnie jest świat: miejsce gdzie wschodzi i zachodzi słońce, i gdzie złe traktowanie nie może się zdarzyć."

Więcej o spektaklu na stronie: www.teatrwybrzeze.pl/spektakle/amatorki

Data publikacji: 24.09.2013

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (KOK)

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, Powstańców Wlkp. 18

Organizatorzy

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Krotoszyński Ośrodek Kultury

sekretariat KOK - tel. 62 725 42 78

Galeria

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter