Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Polski Balet Narodowy na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi

Data wydarzenia: 26.9.2015

26 września Polski Balet Narodowy zaprezentuje w Teatrze Wielkim w Łodzi widowisko baletowe "Don Kichot".

W ramach tournée pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce, Polski Balet Narodowy pod dyrekcją Krzysztofa Pastora wystąpi gościnnie na deskach łódzkiej opery w spektaklu "Don Kichot" Mariusa Petipy. Klasyczna choreografia została unowocześniona przez Alexeia Fadeyecheva i wzbogacona o skomplikowane, a przez to niezwykle atrakcyjne elementy taneczne.

Choć fabuła baletu bardzo luźno związana jest ze słynną powieścią Cervantesa, na scenie wystąpią bohaterowie hiszpańskiej epopei: błędny rycerz Don Kichot, Sanczo Pansa i inni. Malowniczy koloryt dawnej Hiszpanii, ponętne Cyganki, strojni toreadorzy i pełna temperamentu muzyka to elementy, które składają się na porywającą rewię tańca klasycznego. Dla Polskiego Baletu Narodowego to wyjątkowa okazja do prezentacji artystycznego kunsztu, który potwierdzają liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, dla widzów zaś – wyśmienita rozrywka na światowym poziomie.

Spektakl "Don Kichot" poprzedzony zostanie doroczną uroczystością rozdania Złotych Masek – nagród kapituły łódzkich dziennikarzy dla ludzi teatru.
 

Data publikacji: 10.09.2015

Źródło: Teatr Wielki w Łodzi

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: łódzkie
Łódź, pl. Dąbrowskiego, 90-249 Łódź

Organizatorzy

Teatr Wielki w Łodzi

42 633 31 86

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter