Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Spektakl muzyczny: Faust

Data wydarzenia: 23.9.2015

Zapraszamy na spektakl teatralny na podstawie dramatu J.W. Goethego w wykonaniu grupy teatralnej Punkt. Scenariusz i reżyseria Dorota Gołaszewska. Muzyka A. Gołaszewski. Spektakl wystawiony zostanie z okazji zakończenia młodzieżowego projektu Voluntheatre.

28 września, poniedziałek, godz. 18.00
Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na spektakl teatralny na podstawie dramatu J.W. Goethego w wykonaniu grupy teatralnej Punkt. Scenariusz i reżyseria Dorota Gołaszewska. Muzyka A. Gołaszewski. Spektakl wystawiony zostanie z okazji zakończenia młodzieżowego projektu Voluntheatre.

Faust – spektakl muzyczny, który powstał na podstawie dramatu Johanna Wolfganga Goethego.

Co znajdą Państwo w naszej inscenizacji? Magię, symbole, alchemię, współistnienie dobra i zła, a także ludyczność. Przede wszystkim zaś spektakl jest współczesnym moralitetem. Życie Fausta określają z jednej strony idealizm, z drugiej zaś ograniczone możliwości śmiertelnika. Mefistofeles przeprowadzi go przez różne doświadczenia ludzkiego życia, nie zapominając w Nocy Walpurgii przedstawić potęgi piekielnych mocy. Problematyka utworu zawiera się drodze życiowej Fausta, w jego iluzjach i zmaganiu się z ziemskimi ograniczeniami. Spektakl jest wreszcie, a może przede wszystkim, opowieścią o ludzkiej miłości: tej, która może budować i niszczyć, która nadaje sens istnieniu
i która, pomylona z namiętnością, prowadzi do tragedii. Z losów Fausta wynika też jasne przesłanie moralne, dlatego łatwo identyfikować się
z tym bohaterem - zarówno w momentach uniesienia, jak i rozpaczy.

Spektakl zdobył II nagrodę w tegorocznym Otwartym Konkursie Teatralnym im. Piotra Grabowskiego MASKA.

Muzykę do spektaklu skomponował Adam Gołaszewski, uczeń 4 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera,
a reżyserem jest Dorota Gołaszewska, opiekun artystyczny Teatru Punkt.

Grupa teatralna PUNKT istnieje w XIII Liceum Ogólnokształcącym od 2002 roku. Została założona przez polonistkę Dorotę Gołaszewską i jest wizytówką szkoły. Twórczy zapał i mozolna praca kolejnych członków zespołu szybko zadecydowały o poziomie artystycznym Punktu. W ciągu kilku lat grupa zdobywała kolejno znaczące miejsca na konkursach o zasięgu dzielnicowym, warszawskim, a nawet ogólnopolskim.

Punkt kilkakrotnie uczestniczył w dużych przedsięwzięciach artystycznych u boku aktorów profesjonalistów. Grupa pracowała między innymi z reżyserem Romanem Kołakowskim i wzięła udział w misterium wielkopostnym „Quem Qaeritis”, w spektaklu z okazji 64 rocznicy powstania warszawskiego, w koncercie: „Zostań z nami!” na Placu Zamkowym, związanym z obchodami Dnia Papieskiego. Koncert wyemitował 1 program TVP. Aktorzy Punktu zagrali także w filmie dokumentalnym Małgorzaty Bramy: „Targówek’44”.

Data publikacji: 23.09.2015

Źródło: www.zacisze.waw.pl

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Cena biletu normalnego

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Blokowa 1

Organizatorzy

Dom Kultury Zacisze

 Dojazd: 190, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
www.zacisze.waw.pl
pr@zacisze.waw.pl
sekretariat@zacisze.waw.pl

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter