Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Etniczny Zawrót Głowy

Data wydarzenia: 13-14.4.2013

W drugim tygodniu kwietnia w Toruniu będzie się działo. Między 11 a 13 kwietnia w mieście Kopernika po raz pierwszy zagości Festiwal Sztuki Faktu, a jeszcze przed jego zakończeniem, w sobotę rozpocznie się 8. edycja „Etnicznego Zawrotu Głowy” – festiwalu muzyki etnicznej organizowanego we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i studenckim klubem Od Nowa.

„Etniczny Zawrót Głowy” to jedyny w regionie kujawsko-pomorskim festiwal skupiony wokół muzyki etnicznej. Jak piszą sami organizatorzy, Festiwal powstał z inicjatywy młodych ludzi, którzy chcą wzmocnić promocję kultury w regionie Kujaw i Pomorza, a także w innowacyjny i ciekawy sposób namówić do szerszego odbioru muzyki korzeni. Zgodnie z zamysłem Festiwal ma sprzyjać rozwijaniu tolerancji i dialogu międzykulturowego – tak potrzebnych we współczesnym, zglobalizowanym świecie. Ambicją pomysłodawców „Etnicznego Zawrotu Głowy” jest tworzenie projektu stanowiącego platformę wymiany myśli, projektu, który ma pomóc dostrzec etniczne zróżnicowanie Polski i świata.


Dotychczas na festiwalu wystąpiło wiele dobrze znanych kapel stricte folkowych lub nawiązujących do folku. Występowali tu Żywiołak, Południca, Orkiestra św. Mikołaja, jak i wiele innych czołowych zespołów inspirujących się muzyką etniczną. Organizatorzy festiwalu starają się ponadto promować młode zespoły z regionu Pomorza i Kujaw. W ramach tej dwudniowej imprezy organizowane są nie tylko koncerty, ale również warsztaty tańca i rzemiosła artystycznego oraz jarmark rękodzieła.


W tym roku na scenie klubu Od Nowa wystąpią zespoły R.U.T.A., Lemko Tower, Grupa Taneczna Paheli, Chłopcy konta Basia, Warsaw Gamelan Group. W programie warsztatów są zaś nauka tańca, lekcje japońskiego HAIKU, warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków i papierowej wikliny. Zapisy już trwają.
 

Data publikacji: 29.03.2013

Źródło: Etniczny Zawrót Głowy

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, ul. Gagarina 37a

Organizatorzy

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki

tel. 505-806-865
e-mail: festiwal.etno@gmail.com

tel. 56-611-22-66
fax 56-611-22-40
e-mail: odnowa@umk.pl

Galeria

Etniczny Zawrót Głowy
Etniczny Zawrót Głowy
Etniczny Zawrót Głowy
Etniczny Zawrót Głowy
Etniczny Zawrót Głowy
Etniczny Zawrót Głowy
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter