Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Dzień Tkaczki

Data wydarzenia: 5.10.2013

 Dzień Tkaczki - pierwsza sobota października, dzień otwartych drzwi w pracowniach tkackich. Święto, którego obchody zapoczątkowano w Bliżynie, organizowane jest dziś także w Łodzi, Zgierzu, Poznaniu i na Podlasiu.

 

  Dzień Tkaczki to pierwsza sobota października, dzień otwartych drzwi w pracowniach tkackich. Święto, inaugurowane w 2008 roku w Bliżynie, woj. świętokrzyskie, organizowane jest dziś także w Łodzi, Zgierzu, Poznaniu i na Podlasiu.
Dzień Tkaczki jest zawsze w pierwszą sobotę października. W pracowniach tkackich odbywa się wówczas dzień otwarty - każdy może przyjść, spróbować tkać i zobaczyć, na czym polega ta praca i jak jest wykonywana. Nie jest to impreza masowa, ani też festyn, który gromadzi tłumy . To dzień, w którym tkacze i tkaczki zapraszają do siebie innych. Jest to okazja do prezentacji tego ginącego zawodu.

Data publikacji: 02.10.2013

Źródło: Facebook

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: świętokrzyskie
Bliżyn, Zafabryczna 35

Organizatorzy

Muzeum Dawnej Wsi "Domek Tkaczki", Stowarzyszenie RDEST

domektkaczki@gmail.com

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter