Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Szkoła Mistrzów Tradycji - Warsztaty Muzyki Polesia Lubelskiego

Data wydarzenia: 14.2-2.3.2014

Zapraszamy do nauki gry na tradycyjnych instrumentach, śpiewu oraz autentycznego repertuaru z regionu Polesia Lubelskiego. Uczyć będą najwybitniejsi mistrzowie z okolicy - Kapela Zdzisława Marczuka oraz Katarzyna Halina Weremczuk z zespołem śpiewaczym Jutrzenka z Dołhobród.

SZKOŁA MISTRZÓW TRADYCJI
Warsztaty muzyki Polesia Lubelskiego
14-16 lutego 2014
28 lutego - 2 marca 2014

Skrzypce, harmonia trzyrzędowa, bębenek obręczowy, baraban, śpiew

Stowarzyszenie Aktywizacji Mieszkańców Polesia Lubelskiego zaprasza do nauki gry na tradycyjnych instrumentach, śpiewu oraz autentycznego repertuaru z regionu Polesia Lubelskiego. Uczyć będą najwybitniejsi mistrzowie z okolicy - Kapela Zdzisława Marczuka oraz Katarzyna Halina Weremczuk z zespołem śpiewaczym Jutrzenka z Dołhobród.

Zdzisław Marczuk - multiinstrumentalista (skrzypce, trzyrzędowa harmonia polska, bębenek) i śpiewak. Jeden z najwybitniejszych muzykantów swojej okolicy, prawdopodobnie ostatni tego formatu. Świetny pedagog, animator kulturalny. Na skrzypcach gra od wczesnego dzieciństwa a w wieku 12 lat ogrywał już pierwsze wesela. Na harmonii nauczy się grać sam słuchając innych muzykantów. Gra oberki, polki - przede wszystkim muzykę taneczną.

Zespół śpiewaczy Jutrzenka z Dołohobród - Jeden z ciekawszych zespołów śpiewaczych w regionie. Posiada bardzo bogaty i cenny repertuar pieśni jednogłosowych i wielogłosowych, w języku polskim i w gwarze "chachłackiej", a także widowiska obrzędowe.

Katarzyna Halina Weremczuk - Śpiewaczka, solistka zespołu Jutrzenka. Do wsi Dołhobrody przeprowadziła się za mężem, przejęła miejscowy repertuar oraz zachowała ciekawy repertuar własny ze wsi pochodzenia - Wyryk. Ma wyjątkowy, charakterystyczny głos o czystej barwie. Jej repertuar pieśni obejmuje ballady, pieśni weselne, żniwne, sobótkowe, kołysanki, wielkopostne, wielkanocne, "włodarki" charakterystyczne dla okolicy Dołhobród i "swańki" z okolic Wyryk.

Terminy: 14-16 lutego 2014 , 28 lutego - 2 marca 2014.
Miejsce: Ośrodek Edukacji Regionalnej w Hołownie, Hołowno 66, 21-222 Podedwórze
Zgłoszenia, informacje: smt.polesielubelskie@gmail.com, Tel. 697 387 670 lub 503 511 654
Zapisy trwają do 31 stycznia. W przypadku warsztatów instrumentalnych warunkiem udziału jest minimum podstawowych umiejętności i własny instrument. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Finał: Zabawa zapustowa w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie 2 marca 2014.
 

Więcej informacji na stronie: http://muzykapolesialubelskiego.blogspot.com

Warsztaty muzyki tradycyjnej odbywają się i są współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła Mistrzów Tradycji”
 

 

Data publikacji: 22.01.2014

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubelskie
Hołowno

Organizatorzy

Stowarzyszenie Aktywizacji Mieszkańców Polesia Lubelskiego

 smt.polesielubelskie@gmail.com

tel. 697 387 670 lub 503 511 654

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter