Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

OSTRÓW TUMSKI W SAMO POŁUDNIE: STOLICA

Data wydarzenia: 12.4.2014

Gdzie znajdowała się stolica państwa Mieszka I? Jakie znaczenie miał wówczas poznański gród? Jak wyglądała rezydencja książęca na Ostrowie Tumskim? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padnie na trzecim spotkaniu z cyklu „Ostrów Tumski w samo południe”.

Rozpocznie się ono w sobotę 12 kwietnia o godz. 12:00 w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci (ul. Posadzego 3). Najpierw uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć film z serii „Tajemnice Poznania” pt. „Stolica”, który wyprodukowany został przez telewizję WTK we współpracy z CTK TRAKT. Następnie historię poznańskiego grodu w czasach Mieszka I przybliży profesor Hanna Kóčka-Krenz – archeolog, która w trakcie badań na Ostrowie Tumskim odkryła relikty książęcej rezydencji. Pani profesor wyjaśni na jakie luksusy mógł liczyć Mieszko I mieszkając w palatium oraz gdzie tak naprawdę znajdowało się w X w. „centrum dowodzenia” państwem polskim. Spotkanie zakończy się krótkim spacerem po przestrzeniach Ostrowa Tumskiego połączonym z tropieniem średniowiecznych śladów widocznych w architekturze i topografii tego niezwykłego miejsca.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie obowiązuje rezerwacja miejsc.
***
Cykl spotkań „Ostrów Tumski w samo południe” organizowany jest przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT we współpracy z Muzeum Archidiecezjalnym i Rezerwatem Archeologicznym Genius loci. Inspiracją do jego realizacji stanowiło zbliżające się wielkimi krokami otwarcie Bramy Poznania ICHOT – instytucji, która, w sposób dosłowny i zarazem symboliczny, otwierać będzie przed zwiedzającymi historyczną przestrzeń Ostrowa Tumskiego.
***
Więcej informacji na: www.poznan.pl/trakt
Patronat medialny: Radio Merkury, Telewizja WTK

 

Data publikacji: 28.03.2014

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Poznań, Posadzego 3

Organizatorzy

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

www.poznan.pl/trakt

Galeria

 OSTRÓW TUMSKI W SAMO POŁUDNIE: STOLICA
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter