Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Baśnie Ludów Ziemi w Krotoszynie

Data wydarzenia: 25.2.2015

Baśnie Ludów Ziemi - teatr prastarej sztuki opowiadania pojawi się w Krotoszynie już w środę 25 lutego. Zapraszamy do krainy baśni i magii na chwilę wyciszenia i wędrówki duszy w krainę wyobraźni. Podaruj sobie czas spokoju i refleksji w środku tygodnia. Baśnie opowiadała będzie Magda Polkowska - wędrowna bajarka.

Na pierwszą baśniową podróż zapraszamy o godz. 12:00 do Kina 3D Przedwiośnie dzieci od lat 10. A wieczorem o godz. 18:00 zapraszamy dojrzałą publiczność do Galerii Refektarz (Uwaga! Prosimy o przyniesienie własnych kocy, poduszek lub karimat) Wstęp: dobrowolna donacja dla bajarki od serca.

Opowiadanie historii to sztuka wszystkich ludów ziemi. To prosta piękna forma, oparta w wielkiej mierze na improwizacji i na wyobraźni słuchaczy. To mozaika głosu, tańca, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów, oraz odgłosów natury...

Opowiadanie to wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiego jeziora pełnego tajemnic. Na chwilę opuszczamy tą baśń którą nazwaliśmy własną, tą zatytułowaną naszym imieniem, i przenosimy się w świat równoległy, który istnieje, by zaczerpnąć: każdy co innego, tego czego potrzebuje.

Moja baśń osobista ma tytuł: Magda Polkowska.

---------------------------

Magda Polkowska pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od "dawna niedawna". Inspirację czerpie od starej kobiety która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).

W ramach projektu Baśnie Ludów Ziemi, założyła również Sacred Theater Collective, teatr który inscenizował baśnie dla dorosłych jak również dla dzieci. Stworzony z podróżnych artystów, jak organiczny tajemniczy ogród przeistaczał się w coraz to nową mozaikę głosu, tańca, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów oraz natury. Teatr występował w szkołach, w piwnicach, w lasach, na łąkach, na wzgórzach, przy ogniach. W ramach projektu, Magda, prowadziła również niedzielne słuchowisko radiowe na falach Polskiego Radia New York, 910 AM, "Baśnie Pieśni Ludów Ziemi". Praca w radiu zainspirowała tworzenie baśniowych nagrań: ich fragmenty można posłuchać na stronie: BAŚNIE LUDÓW ZIEMI

Data publikacji: 19.02.2015

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury

Lidia Saracen / KOK - kom. 512 014 365

 

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter