Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

170 lat Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej - weekend z parowozem w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Data wydarzenia: 3-4.10.2015

W związku z przypadającą w tym roku 170. rocznicą otwarcia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej Wawerskie Centrum Kultury, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie oraz Wolskie Centrum Kultury w dniach 3-4 października 2015 r. organizują wspólnie niezwykłe wydarzenie pt. „170 lat Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej”, którego centralnym punktem będzie przyjazd zabytkowego pociągu prowadzonego przez lokomotywę parową.

Kolej Warszawsko-Wiedeńska była pierwszą linią kolejową na ziemiach ówczesnego Królestwa Polskiego, która połączyła Warszawę z granicą zaboru austriackiego. Jej budowa, a następnie dokonana przez Leopolda Kronenberga modernizacja, miały wielki wpływ na rozwój gospodarczy i cywilizacyjny ziem polskich w XIX w. To dzięki uruchomieniu nowego i szybkiego środka transportu Królestwo Polskie zaczęło się dynamicznie rozwijać i unowocześniać.

3 października pociąg retro będzie można w godz. 12:00-22:00 zwiedzać na peronie dawnego dworca Warszawa Główna – obecnej siedzibie Muzeum Kolejnictwa. Tego dnia dla odwiedzających Muzeum otwarte będą również: Salonka Bieruta (salonowy wagon dygnitarzy PRL-u), pociąg pancerny (jedyny zachowany skład pociągu pancernego w Europie), wagon motorowy SN 52, a także wagon osobowy, w którym urządzona jest wystawa pt. „Pasażer relacji Warszawa-Wiedeń” poświęcona Władysławowi Reymontowi. Dodatkową atrakcją będzie „Iskrząca Noc”, czyli nocne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem.

4 października o godz. 9:30 zabytkowy pociąg retro wyruszy z pasażerami z Muzeum Kolejnictwa do stacji Warszawa Falenica. Będzie jechał przez stacje Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Warszawa Wawer, Warszawa Międzylesie. Na stacji Warszawa Falenica planowany jest 40 minutowy postój, po którym pociąg wróci do Muzeum Kolejnictwa. O godz. 15:00 planowany jest drugi przejazd do Falenicy. W drodze powrotnej osoby, które wysiądą na stacji Warszawa Międzylesie będą mogły wziąć udział w koncercie Stanisławy Celińskiej pt. „Atramentowa”, który odbędzie się w Wawerskim Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a. Początek koncertu o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł.

Bilety na pociąg w cenie 10 zł bilet normalny i 5 zł bilet ulgowy dostępne będą w Wawerskim Centrum Kultury, w kasie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie oraz w Wolskim Centrum Kultury.

W dniach 3-4 października do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie WSTĘP WOLNY.

Wydarzenie pt. „170 lat Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej” odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztofa Strzałkowskiego i Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy Łukasza Jeziorskiego.

Partnerami wydarzenia są: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, PKP Cargo S.A., KINOkawiarnia Stacja Falenica, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Patronami medialnymi są: TVP Warszawa, Fakt, Rynek Kolejowy, Kurier Wawerski, Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie.

Data publikacji: 25.09.2015

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Cena biletu normalnego

10.00 PLN

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Organizatorzy

Wawerskie Centrum Kultury, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Wolskie Centrum Kultury

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Dział Promocji i Marketingu

tel. 620 04 80 wew. 112, Kasa wew. 119

e-mail: promocja@muzkol.pl

www.muzkol.pl
 

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter