Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Nowy cykl warsztatów w ramach Uczelni Ulicznej

Data wydarzenia: 3-30.4.2013

Kolektyw Syrena mieszczący się przy ul. Wilczej 30 w Warszawie już po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów opartych na zasadzie Zrób-to-sam. Warsztaty prowadzone są w ramach Uczelni Ulicznej – projektu działającego dzięki zaangażowaniu ludzi pragnących dzielić się i wymieniać swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Warsztaty mają charakter otwarty, każdy może wziąć w nich udział (po wcześniejszym zapisie). I co najważniejsze – są one darmowe („co łaska na podstawowe materiały i rozwój Uczelni”).

Uczelnia Uliczna to stała inicjatywa Syreny będącej „autonomiczną przestrzenią inicjatyw”. Niekomercyjne działania podejmowane przez kolektyw mają na celu wsparcie lokalnych inicjatyw oraz odzyskiwanie przestrzeni miejskiej dla jej mieszkańców. „Odzyskujemy miasto na różnych polach: od akcji bezpośrednich, takich jak blokady częstych i bezprawnych eksmisji, po wsparcie zdelegalizowanych imigrantek_ów, pracowniczek_ów zatrudnianych na umowach śmieciowych, mieszkanek_ńców broniących przestrzeni publicznych oraz wszystkich osób dyskryminowanych przez wymiar sprawiedliwości i władze”.


Z początkiem kwietnia Uczelnia rusza z nowym cyklem warsztatów, w którego programie znaleźć można m.in. zajęcia jogi, praktyczną i teoretyczną naukę wspinaczki „Alpinizm w mieście”, warsztaty sitodruku, masażu, porady prawne i psychologiczne, czy lekcje niemieckiego z native speakerem. Wszyscy miłośnicy rowerów będą mogli zaś przygotować swój sprzęt do zbliżającego się sezonu dzięki udostępnianym nieodpłatnie przy ul. Wilczej niezbędnym narzędziom. To jednak nie wszystko, co oferuje mieszkańcom Uczelnia. Pełną listę prowadzonych zajęć i warsztatów można znaleźć na stronie:
http://syrena-warszawa.blogspot.com/p/uczelnia-uliczna.html
 

Data publikacji: 28.03.2013

Źródło: Syrena Warszawa

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Wilcza 30

Organizatorzy

Syrena

uczelniauliczna@gmail.com

syrenawarszawa@gmail.com

Galeria

Nowy cykl warsztatów w ramach Uczelni Ulicznej
Nowy cykl warsztatów w ramach Uczelni Ulicznej

Pliki do ściągnięcia!

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter