Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Jurajskie Lato Artystyczne

Data wydarzenia: 30.6.2013

Koncert gospel, zwiedzanie unikatowych zabytków, gry i zabawy dla dzieci, bezpłatny dojazd na miejsce i wiele innych atrakcji - to wszystko już w najbliższą niedzielę 30.06.2013 w podkrakowskiej Rudawie podczas Jurajskiego Lata Artystycznego organizowanego przez Fundację ARTica i Centrum Kultury w Zabierzowie.

Let freedom ring from every mountain top
Let freedom ring from every valley low
Let freedom ring across the oceans and seas
Let freedom ring from you and me

Radość I wolność to dwa tematy, których na pewno nie zabraknie podczas niedzielnego koncertu „Joyfully” w wykonaniu Chóru Gospel Voice pod batutą Diany Mrugały-Gromek. Wydarzenie zwieńczy Jurajskie Lato Artystyczne, na które 30.06.2013 zapraszają organizatorzy - Fundacja ARTica i Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Jurajskie Lato Artystyczne tego roku odbędzie się w podkrakowskiej Rudawie, gdzie będzie okazja do odkrycia najpiękniejszych perełek tego regionu. Poza koncertem muzyki gospel będzie można zwiedzić z przewodnikiem Kościół pod Wezwaniem Wszystkich Świętych oraz otaczające go zabytki z historycznym Cmentarzem na czele oraz Willą Domańskich, w której tworzył Henryk Sienkiewicz i w której odwiedzał go Staś Tarkowski – ten sam, który stał się inspiracją dla głównego bohatera „W pustyni i w puszczy”.

Te i wiele innych historycznych postaci będzie można też poznać podczas gry terenowej, na którą zapraszamy całe rodziny łącznie z najmłodszymi uczestnikami projektu. Dzieci na pewno chętnie skorzystają również z warsztatów plastycznych także nawiązujących do lokalnych podań i legend.

Miłośnicy fortyfikacji także będą usatysfakcjonowani, wybierając się do pobliskiego poniemieckiego bunkra z czasów II Wojny Światowej, przy którym będzie czekał na Was przewodnik przybliżający historię tego miejsca.

Nie zabraknie też pożywienia dla ciała – każdy chętny będzie miał możliwość skosztowania regionalnych smakołyków, nie martwiąc się przy tym o dojazd na miejsce – specjalny koncertowy autobus przywiezie niezmotoryzowanych do Rudawy, a po koncercie odwiezie do Krakowa. Z kolei preferujący podróż koleją będą mogli dojechać na Jurajskie Lato Artystyczne pociągiem.

Na koniec przypominamy, ze wszystkie wydarzenia są całkowicie darmowe dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy Zabierzów, Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice, a także Województwa Małopolska, które jest partnerem całego projektu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

15:30-16:45 - zwiedzanie grupa 1
17:15-18:30 - zwiedzanie grupa 2
19:00- 20:15 - Koncert JOYFULLY Chóru Gospel Voice
cały czas od 15:30 do 18:45
- gra terenowa i warsztaty plastyczne dla dzieci - zwiedzanie poniemieckiego bunkra z czasów II wojny światowej

Więcej informacji i rezerwacja miejsc www.artica.org.pl oraz www.facebook.com/FundacjaARTica

30.06.2013 (niedziela) RUDAWA
Kościół pw Wszystkich Świętych i okolice

Rudawa 65, 32‑064 Rudawa

Data publikacji: 27.06.2013

Źródło: Fundacja ARTica

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
Zabierzów, Rudawa 65, 32‑064 Rudawa

Organizatorzy

Fundacja ARTica

ul. Bema 12/3
PL - 31-517 Kraków

tel.: 0 511 546 162
fax: 012 413 00 13
e-mail: info@artica.org.pl

SAMORZĄDOWE CENTRUM KULTURY I PROMOCJI GMINY W ZABIERZOWIE

ul. Szkolna 2
32-080 Zabierzów

tel. 12 285 11 79
tel./fax. 12 285 27 55

Galeria

JURAJSKIE LATO ARTYSTYCZNE
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter