Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

A to ci historia! Letnie warsztaty dla dzieci w Muzeum Śląskim

Data wydarzenia: 12-18.7.2013

Czy na łyżwach pradziadka da się dzisiaj jeździć? Jak wyglądał kostium kąpielowy babci, a jak szkolne mundurki rodziców? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy wakacyjnych zajęć przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych gościach Muzeum Śląskiego. Zajęcia będą odbywać się do 18 sierpnia na wystawie „Dopiszmy się do historii”.

W trakcie zajęć dzieci mają za zadanie odnaleźć na wystawie i dopasować otrzymane wizerunki współczesnych przedmiotów do eksponatów pochodzących z XIX i XX wieku. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ nie tak łatwo połączyć szkolny zeszyt z czarną tabliczką i rysikiem lub maszynę do pisania z drukarką. Muzealni szperacze zwiedzają wystawę prezentującą dary dla Muzeum Śląskiego, a także wspólnie z animatorem zastanawiają się jakie są inne pamiątki naszych babć i pradziadków oraz co będą oglądały nasze wnuki za sto lat. Podczas zajęć dzieci nie tylko zobaczą, jak wyglądały kiedyś przedmioty codziennego użytku, ale też zaprojektują wystawę przyszłości.

Na zakończenie dzieci grają w przestrzenną grę planszową „Badania terenowe”, w której próbują znaleźć nowe obiekty do muzealnych zbiorów. Starając się jak najszybciej dotrzeć do mety wcielają się w graczy, pionki i sędziów rozgrywki. Zapisy grup półkolonijnych prowadzi Dział Oświatowy Muzeum Śląskiego, tel. 32 77 99 316, mail: oswiata@muzeumslaskie.pl. Na warsztaty zapraszamy także grupy „rodzinne” liczące co najmniej 8 osób, w tym 4 dzieci w wieku 7-11 lat.

Cena 3,50 zł / os.

Data publikacji: 12.07.2013

Źródło: Organizator

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
Katowice, al. W. Korfantego 3, 40-005 Katowice

Organizatorzy

Muzeum Śląskie

al. W. Korfantego 3
40-005 Katowice

centrala 32 779 93 00
32 258-56-61 do 3

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter